Kuģītis “Vimāna” – Feimaņi, Feimaņu pagasts, Rēzeknes novads

Feimaņu ainavu varēsiet vērot brauciena laikā ar kuģīti, baudot Latgales šarmu un viesmīlību visā pilnībā. Braucienu papildinās kapteiņa interesantais stāstījums par vietējo apkārtni, vēsturiskiem notikumiem un kultūrvēstures objektiem. Ir vērts ieklausīties un izbaudīt – šie stāsti nelīdzinās nevienam citam, jo kuģīša kapteinis ir liels Latgales patriots un zina visus tās dārgakmeņus.

Piedāvājums: kuģītis dodas regulāros braucienos katru nedēļu, tas pieejams arī organizētām skolēnu un tūristu grupām, korporatīviem pasākumiem, dažādu svinību un kāzu rīkošanai uz klāja. Kā aizbraukt:  lai nokļūtu līdz objektam, ierakstiet Google navigācijā Kuģītis ‘’Vimāna’’ vai Feimaņu ezers. Pieejamība: objekts atrodas pašvaldības apsaimniekotajā pludmalē – ir bezmaksas autostāvvieta, bērnu atpūtas vieta, pārģērbšanās kabīne, labierīcības un soliņi. Uz kuģīša klāja ir 1 vieta ratiņkrēsla fiksēšanai. Tāpat uz klāja ir 1 vieta bērnu ratiņiem, vietas ir ierobežota, tāpēc abiem vietas nebūs. Ja vēlas apmeklējumu ar mājdzīvniekiem, tos droši var līdzi ņemt, sekojot līdzi, lai tie neapdraud citus pasažierus.

Latgale gan dzejā, gan ikdienā tiek dēvēta par Zilo ezeru zemi, kur viena no bagātībām ir ezeri un neskartā daba. Feimaņus, kur ezerā braukā kuģītis ‘’Vimāna’’, var droši dēvēt par vienu no ezeriem bagātākajiem pagastiem Latvijā, jo tā teritorijā atrodas 14 ezeri, no kuriem septiņi ir lielāki par 10 ha.

Karogi top Feimaņos

Rēzeknes novada Feimaņu pagastā atrodas viena no lielākajām karogu darbnīcām Latvijā “Baltic flags”. Tieši te, blakus dažādu pasaules valstu un uzņēmumu standartiem, top arī daudzu latgaliešu sirdij dārgais, sarkanzilibaltais Latgales neoficiālais karogs. Uzņēmuma vadītājs ir feimanietis un kuģīša “Vimāna” kapteinis Māris Rumaks.

Aglonas novada ģerbonis

Aglonas novada ģerbonis veidots uz angļu tipa vairoga, centrā romba veidā ir sudraba trejgalu liliju krusts, kam par pamatu izmantots stilizēts Aglonas bazilikas torņu centrālais krusts, kas simbolizē Aglonas novadu kā svētvietu un svētceļojumu mērķi.                                                                 Vairoga zilais lauks raksturo Latgales ūdeņus – ezerus, upes un avotus.
Ģerboņa autors ir mākslinieks Māris Rumaks.

Cenas

    • Biļete pieaugušajam – 7 EUR
    • Biļete bērniem (0-7g.) – BEZ MAKSAS
    • Biļete jaunietim (8-13g.) – 5 EUR
    • Biļete ar atlaidi īpašajām grupām  – 5 EUR
    • Visa kuģīša nomas maksa stundā 70 EUR – no pirmdienas līdz ceturtdienai,  100 EUR – no piektdienas līdz svētdienai

© Laura Eberharde, 07.03.2022.

Informācija aktualizēta 07.03.2022.
Foto no kuģītis “Vimāna” arhīva.

Papildus informācijas avoti

APKĀRTNĒ: Ezergailīšu Velna akmens – 1,3 km, “Myura Krysts” jeb “Krusta nesējs” – 1,9 km, Feimaņu katoļu baznīca – 1,9 km, Vinmines pilskalns – 2,5 km, Krupenišķu pilskalns – 10,1 km, Lūznavas muiža – 21,2 km, Latgales Kultūrvēstures muzejs – 34,1 km, Rēzekne ar apskates objektiem- 33,9 km