Kuģītis “Dinaburga” – Naujenes pagasts, Augšdaugavas novads

Atklāj Daugavas lokus no jauna braucienā ar  kuģīti “Dinaburga” pa gleznaino likteņupi, tā būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu un krāšņāko, apskates objektiem bagātāko, Daugavas posmu savām acīm! Augšdaugavas novada galvenā ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati ar unikālu ieleju, kuras krastos  senatnē veidota Dinaburgas mūra pils un krastus ieskauj vairāki kultūrvēsturiski objekti.

  • https://www.kugitisdinaburga.lv/
  • ​https://m.facebook.com/kugitisdinaburga/
  • Erlavas, Naujenes pagasts, Augšdaugavas novads. GPS: 55.910055, 26.880407
  • Kristaps Lēmanis, 29555634, [email protected]
  • Darba laiki: nedēļas nogalēs, sākot no plkst. 10:00 līdz 19:00 ( katru apaļu stundu).
  • Darba dienās kuģītis kursēs pēc pieprasījuma.
  • Apmeklējums un visi pakalpojumi jāpiesaka iepriekš.
  • Valodas: latviešu, krievu, angļu, latgaliešu. Ja ir nepieciešama cita valoda, tad ir iespējams vienojoties piesaistīt gidu ārpakalpojumā.

Piedāvājums: regulāri braucieni, grupu braucieni, audiogids. Kā aizbraukt: kuģīša piestātne atrodas kempinga “Daugavas loki” teritorijā. Pieejamība: ir bezmaksas autostāvvieta, labierīcības ( kaimiņi piedāvā kafejnīcu, zaļo zonu, nakšņošanu). Uz kuģa klāja drīkst atrasties ar mājdzīvniekiem (saimniekiem uzņemoties atbildību), drīkst ņemt uzkodas (neatstājot atkritumus), uz klāja ir viena vieta, kur fiksēt ratiņkrēslu, uz klāja var uzcelt arī bērnu ratiņus.

“Dinaburgas” saimniekam Kristapam Lēmanim ar draugiem un ģimeni, laivojot pa Daugavas lokiem, radās doma parādīt Likteņupes krastus arī citiem. Kristaps agrāk ir darbojies tūrismā, darbs bijis saistīts tieši ar laivām, tāpēc dzima ideja atjaunot kuģīšu satiksmi, jo agrāk Daugavā esot kursējuši vairāki pasažieru kuģīši. Atradās arī šīs idejas domubiedri, un kopā ar Lauku Atbalsta Dienestu tapa projekts, kura mērķis ir atklāt Daugavas lokus no jauna, braucienā ar kuģīti klausoties audiogida stāstus.

Piedāvājumā ir gan regulārie braucieni, gan grupu braucieni komfortablā kuģītī ar nolaižamām caurspīdīgām sienām vēja aizturēšanai, ar salona apsildi, audio sistēmu, plediem vēsākām dienām un vienmēr laipnu kapteini. Brauciena laikā ir iespējams klausīties stāstus par Daugavas loku nozīmīgākajiem notikumiem, Daugavpils kultūru un vēsturi.

Brauciena laikā redzēsiet Slutišķu krauju, kas ir vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā, Daugavas senlejas šaurāko posmu starp Slutišķu un Ververu kraujām, kas ir starp nozīmīgākajiem objektiem sarakstā Latvijas zaļās pērles”, Ververu krauju, kas ir 42 m augsta kvartāra iežu krauja, no kuras paveras neaizmirstams skats uz Daugavas vārtiem”. Būs arī Markovas pilskalns, kas ir viens no mazākajiem latgaļu pilskalniem, un Slutišķu vecticībnieku ciems, kur laiks apstājies pirms vairāk nekā 100 gadiem un izveidots vienīgais muzeja objekts Latvijā, kur var iepazīt vecticībnieku 20. gs. 1. puses kultūru un sadzīvi.

Kuģītis ir īpašs ar to, ka uz tā klāja ir iespējams rīkot korporatīvus pasākumus un dažādas svinības. Tā var būt oriģināla vieta brīnišķīgām fotosesijām, kāzu ceremoniju rīkošanai, unikāla izklaide kāzu viesiem vai vienkārši dzīves svinētājiem. Atpūta uz ūdens – baudījums, kas neliks vilties ne lieliem, ne maziem!

Cenas

Brauciens ar kuģīti Dinaburga (30 min)

  • Biļete pieaugušajam – 5 EUR
  • Biļete bērniem no 4 līdz 12 gadu vecumam – 3 EUR

 

Brauciens ar kuģīti Dinaburga (60 min)

  • Biļete pieaugušajam – 7 EUR
  • Biļete bērniem no 4 līdz 12 gadu vecumam – 3 EUR

Vairāk par cenām un pakalpojumiem: https://www.kugitisdinaburga.lv/biletes/ 

PAPILDPIEDĀVĀJUMS: DĀVANU KARTE – ģimenes brīvdienām ( 4 personām)

https://www.davanusala.lv/lv/13878-lieliskas-gimenes-brivdienas-latgale-naksnosana-ekskursija-maltite.html

© Evija Čevere, 26.04.2022.

Informācija aktualizēta 26.04.2022.
Foto no kuģīša “Dinaburga” arhīva.

Papildus informācijas avoti

APKĀRTNĒ: Slutišķu krauja – 260 m, Slutišķu vecticībnieku lauku sēta – 600 m, Markovas pilskalns – 2,8 km, Vasargelišķu skatu tornis – 4,6km, Dinaburgas pilsdrupas – 10,8 km, Naujenes Novadpētniecības muzejs – 12,9 km,  atpūtas parks “Stalkers”- 12,7 km, JuRita mini Zoo – 23,3 km.