RĒZEKNE

Latvija => Latgale => Ceļvedis pa pilsētu: RĒZEKNE

Ceļvedis publicēts: 01.04.2017., versija: 30.03.2017., rediģēts: 01.04.2017.
Ceļveža apjoms: 34 lpp., faila lielums: 3 Mb

Ceļvedis PDF formātā

Attēls ievietošanai ceļvedī saņemts no Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centra

Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī. Latgales kultūras galvaspilsēta, garīguma un izglītības centrs Latgales reģionā. ‘Septiņu pakalnu pilsēta’ ir septītā lielākā Latvijā (gandrīz 30 tk iedzīvotāju) un lielākā Eiropas Savienības Austrumu robežpilsēta. Rēzekne atrodas Latvijas austrumu daļā, Latgales Augstienes ziemeļu nogāzē, Rēzeknes pazeminājumā. Šeit krustojas divas starptautiskas transporta maģistrāles – dzelzceļš Sanktpēterburga-Varšava un autoceļš Rīga-Maskava. Administratīvi Rēzekne ir viena no deviņām republikas nozīmes pilsētām, un, lai gan atrodas pašā Rēzeknes novada centrā, tomēr administratīvi tā neatrodas novada pakļautībā, bet ir vienā līmenī ar to. Izvietojusies uz septiņiem pakalniem, un savus līkločus tai cauri 10 km garumā met Rēzeknes upe.

Karte: here.com

MARŠRUTS:

Iebraucam Rēzeknē no Rīgas (un Jēkabpils) puses (ceļš A12). Ir vērts apmeklēt Mākslas namu un Latgales kultūrvēstures muzeju. Pilsētas galvenā iela ir Atbrīvošanas aleja, kuras vidū atrodas LATGALES ATBRĪVOŠANAS PIEMINEKLIS “VIENOTI LATVIJAI”, kas tautā dēvēts par “Latgales Māru”. Tam gandrīz blakus pareizticīgo un katoļu baznīcas. Drusku tālāk – Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskā baznīca. Ar savdabīgu arhitektūru izceļas Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”. Tas būvēts blakus pilsētas senākajai vēstures liecībai – RĒZEKNES PILSKALNAM AR PILSDRUPĀM, kas atrodas Rēzeknes upes krastā. Dodamies pa Pils ielu, pāri Atbrīvotāju alejai, tur Kultūras nams, Festivāla parks un mūsdienīgā koncertzāle LATGALES VĒSTNIECĪBA ‘GORS’. Kovšu ezerā vasarā var peldēties un nodarboties ar veikbordingu. Jauki pastaigāt pa Latgales ielu ar senajām ēkām. Nesen atrestaurēta ZAĻĀ SINAGOGA, netālu no tās VISSVĒTĀKĀS JĒZUS SIRDS KATOĻU KATEDRĀLE. Vecticībnieku lūgšanu namā atrodas Latvijā lielākais zvans, kas sver 4832 kg. Iepazīties ar robežsarga profesiju piedāvā Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures ekspozīcija.

Ceļvedis veidots sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centru. Pateicamies personīgi TAC tūrisma informācijas konsultantei Guntai Grabustei par papildinājumiem un labojumiem ceļvedī!

Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centrs
http://www.rezekne.lv/
Krasta ielā 31, LV-4601
+371-26-332-249, +371-64-622-222, [email protected]
Darba laiki: I-V: 10-18, VI: 10-16

Ceļvedis PDF formātā

Attēls ievietošanai ceļvedī saņemts no Rēzeknes pilsētas Tūrisma attīstības centra


Naktsmājas Rēzeknē

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’)!Booking.com