Kuģītis “Gulbis” – Koknese

Kopš 2021. gada  maija pa Latvijas lielāko upi Daugavu var izbraukt ar kuģīti “Gulbis”. Brauciena laikā maršrutā: Likteņdārzs – Kokneses luterāņu baznīca – Likteņdārza amfiteātris  – Pērses upe  – Kokneses pilsdrupas – Likteņdārzs -, izmantojot audiogidu, iepazīsiet Likteņupes likteņstāstus. Audiogids pieejams latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā. Kuģītis kursē no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Maijā kuģītis kursē regulārajos reisos nedēļas nogalēs, bet  no 1. jūnija tas dosies regulārajos braucienos katru dienu. Tāpēc, ja būsi Koknesē, zini, ka jebkurā dienā ir iespējams doties pasakainā Daugavas baudījumā. Iespējama rezervācija arī skolēnu (izzinoša nodarbība braucienā pa Daugavu pieejama arī Latvijas skolas somas programmas ietvaros) un tūristu grupām,  svinībām draugu vai ģimenes lokā. Uz kuģīša klāja ir pieejams galds uzkodu novietošanai, mūzikas sistēma, salona apgaismojums un apsilde, silti plediņi vēsākiem braucieniem un pat gaismas mūzika kādam atraktīvākam pasākumam.Uz kuģīša klāja sadarbībā ar Kokneses dzimtsarakstu nodaļu ir iespējams rīkot kāzu ceremoniju Daugavas vidū.

  • www.kugitisgulbis.lv
  • +371 29999436
  • [email protected]
  • https://www.facebook.com/kugitisgulbis
  • Kuģīša piestātne: Likteņdārzs, Koknese, Kokneses pagasts, LV-5113, GPS: 56.9304818,24.8989745
  • Ar braucienu laikiem iespējams iepazīties mājas lapā http://www.kugitisgulbis.lv/biletes/
  • Audiogids 4 valodās: latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā.
  • Kapteiņu saziņas valodas: latviešu, angļu, krievu valoda.
  • Uz kuģīša vienlaikus var atrasties 20 pasažieri un kapteinis.
  • Pieejams personām ar īpašām vajadzībām.
  • Pēc vienošanās kuģīti iespējams pārvietot uz citām ūdenstilpnēm.

Kā aizbraukt: piestātne Likteņdārzā atrodas Kokneses novadā, uz salas Daugavā. Braucot pa Rīgas-Daugavpils šoseju, 101. kilometrā jānogriežas grants ceļā, kas savieno Likteņdārzu ar sauszemi.

Savukārt, braucot no Rīgas (E 22) jeb Tīnūžu ceļu, jābrauc līdz tā pēdējam aplim, kurā jānogriežas uz šoseju Rīga–Daugavpils. Daugavas pusē uz grants ceļa būs norāde – LIKTEŅDĀRZS 1 km.

Automašīnu var novietot Likteņdārza autostāvvietā. Apmaksa par automašīnas novietošanu stāvvietā iespējama, izmantojot “Mobilly”.

  • Automašīnas – 2 EUR
  • Autobusi (transportlīdzekļi ar 20 un vairāk sēdvietām) –  7 EUR
  • Politiski represēto, invalīdu un 3+ Ģimenes karšu īpašnieku transportlīdzekļi, kā arī motocikli – bez maksas
  • Stāvēšanas laiks nav ierobežots.

Kopš 2021. gada maija pa Latvijas lielāko upi Daugavu var izbraukt ar kuģīti “Gulbis”. Vizināšanās kuģītī piedāvā  lielisku iespēju ne tikai baudīt Daugavas upes vareno plūdumu, bet arī iepazīt kultūrvēsturiski nozīmīgus objektus. Daugava ir otra garākā upe Baltijas jūras baseinā un ūdeņiem bagātākā upe Latvijā. Līdz 14. gs. kartēs atzīmēta kā Duna, Dyna, Dũna, Dvina un citos līdzīgos vārdos – šī vārda izcelsmi saista ar indoeiropiešu pirmvalodas sakni dheu-, kas nozīmē ‘skriet, tecēt, putēt, virpuļot, brāzties’.  Daugavas nosaukums ir relatīvi jauns. Tai ir bijusi nozīmīga loma Latvijas vēsturē – kultūrvēsturisko zemju robežu noteikšanā, apdzīvoto vietu un ceļu infrastruktūras attīstībā, latviešu tautas nacionālās identitātes veidošanās procesā, Latvijas valsts tapšanas vēsturē, ekonomiskajā izaugsmē. Upe daudzināta latviešu folklorā, literatūrā un mākslā.

Interesenti varēs apvienot braucienu pa Daugavu ar Likteņdārza apmeklējumu – pastaigāties pa bruģakmeņiem klāto Likteņdārza draugu aleju, kur katrā akmenī ierakstīts kāda cilvēka vārds, un amfiteātri, ko ieskauj upuru un cietušo asaras simbolizējošais Asaru strauts, turpat līdzās apskatīt pelēko akmeņu krāvumu “Sirmais saulriets” un politiski represēto cilvēku piemiņai veltīto ozolu goda sardzi, no terases izbaudīt fantastisko skatu uz Daugavu, Kokneses baznīcu un pilsdrupām, apskatīties, kā senā Rīgas-Maskavas lielceļa malā ar skatu uz Kokneses evaņģēliski luterisko baznīcu top laikmetīgs Saieta nams. Brauciens sāksies no kuģa pastāvīgās piestātnes Likteņdārzā. Klausoties audiogida stāstījumu latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā, varēsiet iepazīt Likteņupes likteņstāstus, maršrutā iekļauti: Likteņdārzs – Likteņdārza amfiteātris – Pērses upe  – Kokneses pilsdrupas – Kokneses luterāņu baznīca.  Brauciena laikā būs iespējams iepazīt apkārtni un interesantākos vēsturiskos objektus un notikumus – ielūkoties  Kokneses luterāņu baznīcas un Kokneses viduslaiku pilsdrupu vēsturē, uzzināt vairāk par pussalā izveidotā Likteņdārza ieceri un izbaudīt Pērses upes tecējumu.

Uz kuģīša klāja var rīkot arī svinības un korporatīvus pasākumus. Brauciens var kļūt par aizraujošu piedzīvojumu un neaizmirstamu ekskursiju arī  skolēnu un tūristu grupām vai sirsnīgu kopā būšanu ģimenes un draugu lokā – tā ir iespēja baudīt skaistus dabas skatus un uzzināt ko jaunu. Brauciens pa Daugavu var būt arī brīnišķīga dāvana sev un tuviniekiem.

Varbūt meklējat oriģinālu ideju kāzu svinībām? Elegantais, sniegbaltais kuģītis “Gulbis” ir aprīkots ar audio sistēmu un pēc iepriekšējas vienošanās uz svinību laiku tiks izdekorēts. Tā būs lieliska vieta kāzu ceremonijas rīkošanai un unikāla izklaide kāzu viesiem – iekļaujot braucienā Likteņdārza apmeklējumu, jaunais pāris ar viesiem varēs izbaudīt neatkārtojamus brīžus pie Sirdsakmens. Tas ir Likteņdārza mīlestības simbols, ko veido īpašs sirds formas laukakmens. Tas atrodas Daugavas krastā pretī Kokneses luterāņu baznīcai un kalpo kā vieta laulībām, dažādiem kāzu rituāliem un ceremonijām. Akmeni atradis tēlnieks Ojārs Feldbergs, laika gaitā tam piepulcināti vairāki citi līdzīgi radinieki. Lai iemūžinātu šo notikumu, savā īpašajā dienā jaunlaulātie var atstāt arī līdzatvestu piemiņas akmeni ar gravējumu vai gleznojumu, vai iestādīt koku Kāzu mežā. Tā būs īpaša vieta, kur atgriezties, pakavēties atmiņās un ko parādīt saviem bērniem.

Ērts brauciens ar kuģīti no agra pavasara līdz vēlam rudenim ir garantēts jebkuros laika apstākļos – kuģītim ir jumts, viegli transformējamas sienas, vēsākā laikā omulību nodrošinās apsilde un pledi.

Maršrutu kartē varat apskatīt šeit: http://www.kugitisgulbis.lv/marsruts/

Cenas

  • Pieaugušajam – 7 EUR
  • Bērnam (0 -7 g.) – bez maksas
  • Jaunietim (8-13 g.) – 5 EUR
  • Biļete ar atlaidi īpašajām grupām – 5 EUR
  • Kuģīša noma stundā – 70 EUR (no pirmdienas līdz ceturtdienai) vai 100 EUR (no piektdienas līdz svētdienai)

Braucienu kuģīti  “Gulbis” 2022.gadā aicinām rezervēt, aizpildot pieteikuma formu mājas lapā: http://www.kugitisgulbis.lv/rezervacija/

Brauciens ar kuģīti būs lieliska dāvana, dāvanu kartes iespējams iegādāties šeit: http://www.kugitisgulbis.lv/davanu-kartes/

Attēlu galerija: http://www.kugitisgulbis.lv/gallery/

 • © Ieva Trillo 22.03.2022.
  Informācija aktualizēta 25.03.2022.
  Foto no kuģītis “Gulbis” arhīva.

Papildus informācijas avoti

Apkārtnē: Likteņdārzs, Koknese ar vairākiem apskates objektiem, piemēram, Luterāņu baznīcu un dabas parku.