Muzejs “Paula Stradiņa skola” – Viesīte, Jēkabpils novads

Bijusī Eķengrāves pagasta skola visos laikos kalpojusi kā mācību iestāde. Tagad te iekārtots  savdabīgs muzejs “Paula Stradiņa skola”, kas ir Viesītes muzeja “Sēlija” nodaļa. 

  • www.muzejsselija.lv/paula-stradina-skola/
  • Peldu iela 2, Viesīte, Jēkabpils novads, GPS 56.34855, 25.55271
  • Darba laiks: II-VI 10-17
  • Apmeklējuma maksa: 2 EUR pieaugušajiem, 1 EUR bērniem, studentiem, pensionāriem (2021)

Bijusī  Eķengrāves pagasta skola tika iesvētīta 1881. gadā. Šeit, luterāņu draudzes izmantotajās telpās, 1896. gadā mācītājs Johans Stenders kristījis nākamo profesoru Paulu Stradiņu. Vēlāk Pauls šeit mācījies arī skolā. Apskatāmas ekspozīcijas: profesora  Paula Stradiņa kabinets un Stradiņu dzimtas viesistaba, rakstnieces Annas Brodeles literatūras klase, Vecā Stendera kabinets.

Profesora Paula Stradiņa kabinetā skatāmi priekšmeti, kas stāsta par viņu  kā izcilu personību, gara aristokrātu, vienkāršu un atsaucīgu cilvēku. Tā kā ēka visos laikos kalpojusi kā mācību iestāde, lielākā daļa telpu nosauktas par klasēm vai kabinetiem – profesora P. Stradiņa kabinets, Vecā Stendera kabinets,  Annas Brodeles literatūras klase, Kāpēča klase, Rokdarbu klase un Vēstures klase. Muzeja nodaļā apmeklētāji var ielūkoties arī Stradiņu ģimenes viesistabā, aplūkot dažādu laiku medicīnisko aprīkojumu feldšerpunktā un skatīt aktuālās izstādes izstāžu zālē.

Īpašas izjūtas muzeja viesos raisa rada Annas Brodeles literatūras klase. Šajā telpā ir iespēja iepazīt padomju laika skolas iekārtojumu ar sīcošām lampām, iesēsties 50 gadus senos skolas solos un izmēģināt roku glītrakstīšanā ar spalvu un tinti.

“Veselības pēda” ir teritorija pie skolas, kur vasaras sezonā var iepazīt ārstniecības augus. Tie stādīti pēdas formas dobē, kurā katrs augs atrodas noteiktā punktā, kas atbild par kādu no iekšējiem orgāniem. Līdzās esošā Simtgades pīlādžu aleja aizved līdz Mazā ezera krastam. Tālāk ceļu var turpināt pa Mīlestības taku.

Informācija aktualizēta 03.05.2021.

Lejupielādējams maršruta ceļvedis:
Jēkabpils – Birži – VIESĪTE – Sunākste – Sauka – Nereta


Rezervē naktsmājas Viesītē

Booking.com