Mīlestības taka – Viesīte, Jēkabpils novads

Mīlestības taka ir lieliska vieta aktīvai atpūtai, pastaigām, vides izglītībai, tā ir Viesītes iedzīvotāju un tūristu iecienīts vides objekts.

Viesīte, GP S56.348659, 25.555084

Pastaigu pa taku var uzsākt no pilsētas vēsturiskā centra puses Brīvības ielā 2 vai arī no muzeja “ Sēlija” Brodeles ielā 7. Takā iespējams doties arī pēc muzeja “Paula Stradiņa skola” iepazīšanas. Ja pastaigu sākam no skolas ēkas, pēc aptuveni 10-15 minūšu gājiena būs sasniegta estrāde Mīlestības saliņā. Tā ir iecienīta atpūtas vieta jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem. Mīlestības taka piedāvā iepazīt dumbrāja – pārmitrā platlapju meža tipa – augu un dzīvnieku sugas. Rūpīgam vērotājam dumbrājs ir atklājumu pilna pasaule visos gadalaikos, sākot ar pavasarī plaukstošajiem ziediem līdz pat ziemai, kad sniegā iezīmējas dzīvnieku pēdu raksti.Takā ir labiekārtota atpūtas vieta Mazā ezera krastā un Draudzības kalniņā, no kura var novērot ūdensputnus. Viesītes Mazā ezera apkārtnē bieži novēroti bebri, ondatras, meža pīles, gulbji, purva ķauķi, meža zīlītes. Turklāt šos dzīvniekus var ieraudzīt pašā pilsētas centrā!

Sākot pastaigu no muzeja “ Sēlija” un ejot pa Kaļķu ielu, labajā pusē drīz būs apskatāms Valeskalniņš. Teika stāsta, ka reiz, diviem milžiem cīnoties un vienam no tiem krītot, tas ticis turpat apglabāts. Milža kaps tad nu arī ir pats Valeskalniņš, saukts arī par Āža muguru. Tas ir interesants dabas veidojums, ievērojams kā Sēlijas vaļņa vienīgais oss, kas veidojies ledāja kušanas rezultātā un sastāv no ledāja kušanas nogulumiem. Valeskalniņš ir vienīgais ģeoloģiskais piemineklis Viesītē un tās apkārtnē.

Informācija aktualizēta 28.04.2021.

Lejupielādējams maršruta ceļvedis:
Jēkabpils – Birži – VIESĪTE – Sunākste – Sauka – Nereta


Rezervē naktsmājas Viesītē

Booking.com