Krodziņš “Nēģis” – Doles sala, Salaspils novads

Vieta, kas paliks atmiņā un urdīs atgriezties, lai apvienotu krodziņa uzkodas ar saulrietu Daugavas ločos. Liktens upes  piekrastē, Rīgas tuvumā vēl nav neviena krodziņa, kurā vienlaicīgi var izjust dabas tuvumu bijušās  Doles muižas apkaimē un smaidīgās krodzinieces rosību. Draudzīgas cenas un izcila vieta saviesīgiem pasākumiem, un neizpaliks daudz jauni foto uzņēmumi Jūsu atmiņu kladē.

krodziņš-nēģis-dolesala

Piedāvājums: pasākumu vietas noma teltī un ap to piegulošajā  teritorijā līdz 100 cilvēkiem (vienošanās divas nedēļas iepriekš); galdu un grila vietas, kā arī krodziņa terase ar sēdvietām un āra bāra leti; peldvieta; šūpoles; 6 m augsta kāpšanas siena; pļava atpūtas zonā; tūristu grupu ēdināšana. Siltās un aukstās uzkodas. Atspirdzinoši alkoholiski un bezalkoholiski dzērieni. Pieejamība: trīs reizes dienā reisa autobuss kursē no Salaspils  uz Doles muzeju. Grants  ceļa segums. Bezmaksas auto stāvvieta. Var piebraukt ar lielo autobusu. Apmeklējums pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Ja krodziņš tiek apmeklēts, šķērsojot Daugavas muzeja parka teritoriju, ir jāiegādājas muzeja parka biļete. Sezonāls apkalpošanas periods (sekot līdzi informācijai krodziņa FB mājas lapā).

Lai gan mūsdienās ar nēģiem vairāk tiek saistītas tādas vietas kā Carnikava un Gauja, tomēr daudzi zinās teikt, ka Doles nēģi bija un joprojām ir gardākie Latvijā.  Tas tāpēc, ka „Daugavas gultne ir akmeņaināka, līdz ar to Doles nēģa vēderā nav tik daudz smilšu kā citviet”. Tā par nēģiem izteikušies paši zvejnieki. Pa retam, krodziņā var sastapt vietējos zvejotājus, kas zinās stāstīt par nēģu zvejniecību, un nēģu zvejas sezonas laikā iespējams iegādāties svaigi ceptus nēģus par ko informē krodziņa mājas lapā “Nēģis”.

krodziņš-nēģis-dolessala krodziņš-nēģis-doles

Krodziņa darbinieki “Nēģi” raksturo, kā vietu ar superīgāko saulrietu, ar jautru un brīvu atmosfēru, kur ikvienu sagaidīs atsaucīgas un draudzīgas krodzinieces. Izsalkušie tiks paēdināti ar ‘’top’’ ēdienu zirņiem ar speķi, bet izslāpušie tiks pie veldzējoša dzēriena. Lai arī pats krodziņš ir ļoti mazs, ieskaitot āra sēdvietas ar galdiem un dārza telts kopējo platību, tas ir spējīgs uzņemt līdz pat 100 viesiem.

Nēģis - daugavas - saulriets

Pastaiga Doles salā pēc labas ēdienreizes ļaus atgūt enerģiju nākošajiem darbiem. Aktīvākai atpūtai ir pieejama 6 m augstā šķēršļu siena un šūpoles.

Teksts: Dace Kozlovska, 30.03.2021.

Informācija aktualizēta 30.03.2021.
Foto no krodziņa “Nēģis” arhīva.

Apkārtnē: Blakus esošajā Daugavas muzejā var izzināt Daugavas un Doles vēsturi. Kempingā “Doles sala” iespējams baudīt ūdens atpūtu ar SUP dēļiem vai uzspēlēt volejbolu. Mini zoo “Rezidence” sastapsiet dažādus putnus un dzīvniekus, aplūkosiet seno automobiļu un dažādu  priekšmetu kolekcijas. Braucot mājup, ir iespēja iegādāties veselīgās “Doles tējas”, kas audzētas un sagatavotas Doles muižā.