Mini zoo “Rezidence” – Doles sala, Salaspils novads

Ja Brēmenes muzikantiem arī tagad būtu vajadzīgs drošs patvērums, lai pasargātos no gailim nolemtā zupas katla, tad zoo “Rezidence” varētu būt īstā vieta! Draudzīgā atmosfērā zoodārza 9 ha lielajā kompleksā apskatāmi vairāk nekā 50 dzīvnieku un putnu sugas. Pats “Rezidences” saimnieks rūpējās ne tikai par saviem mīluļiem, bet arī piedāvā apskatīt savu privāto retro automobiļu kolekciju. Savi uzdevumi saimniecības uzraudzībā ir noslēpumainas dāmas tērpā sapostai lellei, kas ar savu kolorīto izskatu piesaista mazākos apmeklētājus.

Piedāvājums: apskatāmi vietējie un eksotiskie dzīvnieki un putni. Pastaiga brīvā dabā apmēram 1,5-2 stundu garumā. Bērniem ir atsevišķi izklaides objekti. Privāta  priekšmetu kolekcija no dažādiem laika posmiem un vietām. Neliela pastaiga pie Daugavas. Bankas norēķinu kartes nepieņem! Ar saviem dzīvniekiem ieeja kategoriski aizliegta! Pieejamība: ir bezmaksas auto stāvvieta. Stāvlaukuma noslodzes laikā automašīnu var novietot uz galvenā ceļa brauktuves malas. Var piebraukt ar lielo autobusu. Apmeklējums pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Trīs reizes dienā reisa autobuss kursē no Salaspils uz Doles salas tuvāko pieturvietu pie norādes uz mini zoo, līdz kuram mērojams apmēram 1 km garš ceļš. Asfaltēts ceļa segums.

Kopš 2015. gada ģimenes uzņēmums “Rezidence” kopj un pilnveido  9 ha lielu īpašumu Daugavas krastā. Izdoma un humora izjūta ir jūtama ik uz soļa.  Katram zoodārza iemītniekam ir izveidota pārdomāta mājvieta, kas ļauj apmeklētājiem netraucēti viņus apskatīt. Piemēram, te sastapsiet galveno administratoru – vāverēnu, kurš gaida pieteikuma zvanus karaliskajā telefona kantorī.

 zoo-rezidence-dolesala

Izstaigājot zoodārza teritoriju un ļaujoties fantāzijai, šķiet, ka katrs no šiem kustoņiem ir ieradies ar savu transporta līdzekli un teleportējies uz salas. Nelielajā bērza birzī savukārt var saklausīt putnu dziesmas vienlaicīgi ar vietējā tītara kunga tenoru un pāva dāmu solo uzgājienu.

Jo īpaši spēcīgā dzimuma pārstāvji būs ieinteresēti apskatīt retro braucamrīku kolekciju. Uzņēmuma īpašnieka privātajā kolekcija ir acīm baudāmi pagājušā gadsimta braucamrīki, sākot no zirga ratiem līdz privātiem lidaparātiem.

© Dace Kozlovska, 24.03.2021.

Informācija aktualizēta: 24.03.2021.
Foto no: Saimniecības “Rezidence” arhīva.

Apkārtnē: Ieturēt ēdiena vai dzēriena pauzi var apmeklējot krodziņu “Nēģis” un “Doles tējas”, bet izbaudīt aktivitātes uz ūdens ir iespējams Kempingā “Doles sala”.