“Doles tējas” un Svētku paviljons – Doles sala, Salaspils novads

Bijušās Doles muižas tuvumā ir uzplaukuši jauni kultūraugi, kas ne tikai pievilina acu skatu ar krāšņajām ziedlapiņām, bet arī aicina iepazīt to dažādās garšas harmoniskā vidē. Jums būs lieliska iespēja būt acu lieciniekiem no brīža, kad tēja plaukst līdz brīdim, kad tēja Jums tiek pasniegta degustēšanai gaišā, stiklotā paviljonā, kurā izjutīsiet mierpilnu dienas ritmu ar skatu uz Daugavu.

doles-tējas-paviljons doles-tējas-pļavas-ziedi

Piedāvājums: ekskursijas dārzā un pļavā; tēju degustācija dārza paviljonā; radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem; zāļu tēju veikaliņš ar vasaras terasi; stiklotā dārza paviljona iekštelpas noma ar tai pieguļošo teritoriju; pastaiga pļavā. Eleganta piknika vieta draugu un paziņu lokam; labiekārtota autostāvvieta; labierīcības; dzeramais ūdens; elektrība; galdi un krēsli; gāzes sildītāji; grila zona; rotaļu zona bērniem; trauki un piederumi; mini ledusskapis; mūzikas atskaņotājs; pagalma spēles; projektors un ekrāns; ēdināšana; floristika; fotogrāfs. Kā aizbraukt: Trīs reizes dienā reisa autobuss kursē no Salaspils  uz Doles muzeju. Asfaltēts ceļa segums. Bezmaksas auto stāvvieta. Var piebraukt ar lielo autobusu. Pieejamība: Apmeklējums pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem. Klientiem ar mājdzīvniekiem uzturēšanās ārpus telpām.

Starp trim lielām apdzīvotām vietām – Salaspili, Ķekavu un Rīgu – izveidotā saimniecība ir ziedošs nostūrītis romantiskā lauku vidē, kur baudīt mierpilnu atmosfēru ar skatu uz Daugavu.

Īpaši skaisti dārzā ir jūlijā un augustā, kad zied deviņvīru spēka stādījumi. Savukārt ainaviskajā nogāzē upi joprojām vēro dižozols, zem kura patverties karstajās vasaras dienās. 

Doles - tējas -piedāvājums

Kā atgādinājums par aristokrātiskām vērtībām senajā muižas kompleksā ir uzcelts stiklots dārza paviljons, kurš pasargā viesus no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, vienlaikus radot sajūtu, ka viņi atrodas  brīvā dabā.

Respektējot viesu privātumu, paviljonā un tam pieguļošajā teritorijā vienlaikus notiek tikai viens pasākums ar viesu skaitu no 20 līdz 60. Dārza paviljons un tā apkārtne ir piemērota vieta svētku un tematisku pasākumu organizēšanai.

 doles-tējas-paviljons

Esiet laipni aicināti izbaudīt dabas garšu un aromātu daudzveidību! Zāļu tējas, ārstniecības augi un žāvēti āboli ir dabīga un veselīga vietējā produkcija no Doles salas dabas parkā savvaļā sastopamajiem un pašu audzētajiem augiem. 

Cenas 

    • Tēju degustācija dārza paviljonā  no 3,50 EUR personai
    • Radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem no  2 EUR personai
    • Stiklotā dārza paviljona noma darba dienās   40-60 EUR stundā, brīvdienās un svētku dienās 50-70 EUR stundā
    • Ekskursija dārzā un pļavā   2 EUR personai

© Dace Kozlovska, 19.03.2021.

Informācija aktualizēta: 29.03.2021.
Foto no uzņēmuma “Doles tējas” arhīva.

Doles-tējas

Apkārtnē: Blakus esošajā Daugavas muzejā var izzināt Daugavas un Doles vēsturi. Kempingā “Doles sala” iespējams baudīt ūdens atpūtu ar SUP dēļiem vai uzspēlēt volejbolu. Krodziņš “Nēģis“ aicina uz pusdienām, bet zoo “Rezidence” sastapsiet dažādus putnus un dzīvniekus, aplūkosiet seno automobiļu un  dažādu  priekšmetu kolekcijas.