Brīvdienu namiņš “Rūnēni” – Brantu pagasts, Smiltenes novads

Brīnišķīgs viesu namiņš, lauku idille, pasakaina vieta, ļoti jauki saimnieki, mīļa uzņemšana. Tā “Rūnēnu” ciemiņi ir rakstījuši atsauksmēs pēc te pavadītajām brīvdienām. Īsi sakot, te ir viss, lai Vidzemes laukos baudītu pilnvērtīgu atpūtu. 

Piedāvājums: peldvieta, piknika vietas, telšu vietas, velosipēdu noma, bezmaksas stāvlaukums, āra grils un ugunskura vieta, profesionāla, sertificēta masiera pakalpojumi un konsultācijas, bērnu rotaļu laukums

Brīvdienu namiņš “Rūnēni” atrodas Vidzemē, klusā un skaistā vietā – pļavu,  mežu un vecu koku ielokā. Tas ir 5 km attālumā no Smiltenes, 40 km – no Valmieras un 130 km tālu no Rīgas. “Rūnēnos” viesi tiek gaidīti visu gadu, arī ziemā. Te būs ko darīt gan laiskas, gan aktīvas  atpūtas cienītājiem visos gadalaikos.

No hobija par ienākumu avotu

Tālajā 2005. gadā saliedētā Kokarēviču ģimene pārcēlās no Smiltenes uz  lauku mājām “Rūnēni”. Kad visi darbi bija apdarīti, bērni izaudzināti un palaisti savā dzīvē, saimniekam Pēterim tapa nākamais projekts  –  brīvdienu mājiņa ballītēm un viesu izguldīšanai.

Pamazām projekts no viesu uzņemšanas hobija pārvērtās par ienākumu avotu. Šobrīd viesiem tiek piedāvāts labākais – pilnīgs lauku miers un gan ikdienai, gan atpūtai viss nepieciešamais. Ģimene dzīvo blakus namiņam, vienmēr ir sasniedzama un gatava palīdzēt, ja rodas tāda vajadzība.

Saliedētā Kokarēviču ģimene rūpējas, lai viesi ne tikai iegrieztos, bet arī atgrieztos Rūnēnos vēl un vēl. Un viņi var būt lepni par savu ieguldīto darbu un viesmīlību,  ko sniedz ciemiņiem. Tuvākajā nākotnē ir paredzēts viesiem piedāvāt arī pirts priekus un palielināt viesu uzņemšanas apgriezienus, jo top jau nākamā mājiņa. Iespējams, drīz šeit varēs svinēt arī kāzas vai kādas citas svinības.

Viesi atgriežas atkal

Prom braucot, ciemiņi atstāj tikai vislabākās atsauksmes. “Viesu namiņā bija pieejams pilnīgi viss, lai justos kā mājās. Labprāt atgriezīsimies atkal.”

Namiņš  ir labiekārtots ar pilnībā aprīkotu virtuves daļu (ledusskapis, plīts, mikroviļņu krāsns, virtuves piederumi). Tajā ir plaša galvenā telpa, kurā ir vairāki izlaižami divvietīgie dīvāni ar pieejamu virsmatraci, guļamistaba ar divvietīgo gultu, dušas telpa un tualete. Ir arī ledusskapis, fēns, veļas mazgājamā mašīna un gludeklis. Ja atbraucējiem līdzi ir mazulis, viņam noderēs mazā gultiņa (0-6 mēn.).

Brīvdienu namiņa viesiem ir pieejams arī dārzs, sauļošanās terase, grila iekārtas un privātā autostāvvieta. Te ir izveidots arī bērnu rotaļu laukums, pieejamas galda spēles. Ja nav vēlmes aktīvi sportot, var doties mierīgā pastaigā vai garākā pārgājienā, baudot Ziemeļvidzemes dabas skaistumu. 

Te ir gaidīti  orientēšanās sporta cienītāji, jo arī namiņa saimnieku vaļasprieks ir orientēšanās. Uz “Rūnēniem” var droši posties arī tie, kam patīk mīt velosipēda pedāļus. Ja nav atvesti līdzi savs velosipēdi,  saimnieki piedāvās tos nomāt. 

“Rūnēni” pie sevis aicina arī ziemā. Pavisam netālu atrodas distanču slēpošanas trase pie Tepera ezera, un tā nebūt nav vienīgā. Arī aukstajā laikā namiņš viesus sagaidīs omulīgs un silts. Par to vienmēr rūpējas atsaucīgie saimnieki.

Teksts: Andra Gailuma, 02.03.2021.

Informācija aktualizēta 27.03.2021.
Foto: no “Rūnēnu” arhīva.