Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – Līgatnes pagasts, Cēsu novads

Mežs. Upe. Svaigs gaiss. Klusums. Miers. Gaujas nacionālā parka krāšņums, kontrastainais reljefs un tīra vide – tās ir vērtības, ko dāsni dāvā daba. Ātrāk atgūt spēkus un veselību palīdzēs arī rehabilitācijas centra “Līgatne” speciālisti. “Daba dziedē. Kopā ar mums – ātrāk.” 

Kā aizbraukt: asfaltēts ceļš,  ir izvietotas ceļa norādes, var nokļūt arī ar sabiedrisko transportu.  Pieejamība: ir bezmaksas stāvvieta, var piebraukt ar lielo autobusu. Ir pieejams cilvēkiem ratiņkrēslā un ar kruķiem.  Par atsevišķu samaksu var uzturēties arī dzīvnieki.

 Rehabilitācijas centrs “Līgatne” atrodas vienā no skaistākajām un zaļākajām vietām Latvijā – Līgatnē. Ierodoties centrā, ikvienu patīkami pārsteigs apkārtējās dabas skaistums, kas relaksē un dziedina jau pats no sevis. Rehabilitācijas centrs atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā, burvīgā meža ielokā, gleznainās Gaujas krastā, prom no lielpilsētu kņadas.

Centrā var saņemt kompleksus medicīniskas rehabilitācijas pakalpojumus, izmantojot medicīniskas rehabilitācijas ierīces un tehnoloģijas, kā arī veselības un skaistumkopšanas programmas un procedūras. Darbs ar pacientu notiek ar precizētiem katra multidisciplinārās komandas locekļa pienākumiem un atbildību par individuālu pieeju rehabilitācijas mērķa sasniegšanai.

REHABILITĀCIJAS PROGRAMMAS:

 • muguras sāpju problēmām,
 • kaulu – locītavu saslimšanām,
 • sirds – asinsvadu slimībām,
 • centrālās un perifērās NS bojājumiem,
 • gados vecākiem cilvēkiem.

SPECIALIZĒTAS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMAS:

 • antistresa programma cilvēkiem ar izsīkuma sindromu,
 • pacientiem pēc insulta,
 • pacientiem pēc operācijas,
 • biroja darbiniekiem,
 • svara korekcijas programmas.

https://rehcentrsligatne.lv/pakalpojumi/medicina/

ATPŪTAS PROGRAMMAS:

 • relaksācijas un atpūtas programma pāriem,
 • atpūtas un veselības uzlabošanas programmas,
 • atpūtas un veselības uzlabošanas programmas gados veciem cilvēkiem,
 • nedēļas nogales programmas.

https://rehcentrsligatne.lv/pakalpojumi/spa-3/

INDIVIDUĀLI SASTĀDĪTAS PROGRAMMAS:

 • individuāli sastādītas programmas pēc pacienta iespējām un kontrindikācijām,
 • individuāli sastādītas programmas uzņēmumu darbiniekiem (slēdzot sadarbības līgumu, piemēro atlaides)

SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN NODARBĪBAS:  ārsti rehabilitologi, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, mākslas terapeits, deju un kustības terapeits, uztura speciālists, krioterapija.

MASĀŽAS: klasiskā, segmentārā, taktilā, Leilani, ajurvēdas, relaksējošā, tonizējošā, karsto akmeņu, skulpturālā, pretcelulīta masāža, manuālā limfodrenāža, mehāniskā limfodrenāža, pīlings.

ŪDENSPROCEDŪRAS: zemūdens masāža, vingrošana baseinā speciālista vadībā, cirkulārā duša, roku vai kāju vanna, terpentīna vanna, jūras sāls vanna, skuju ekstrakta vanna, pērļu vanna ar ēteriskajām eļļām, Dr. Tereško zāļu tēju vanna, Kleopatras vanna, īpašā sezonas vanna, Šarko duša.

BALNEOPROCEDŪRAS: dūņu un mālu aplikācijas, “Eliers” dūņu vispārējā ietīšana.

HALOTERAPIJA: sāls istabas apmeklējums.

FIZIKĀLĀS TERAPIJAS PROCEDŪRAS: inhalācijas, darsonvalizācija, UVČ,  magnetoterapija, lāzerterapija, ultraskaņa, elektroforēze, elektromiegs.

FUNKCIONĀLĀ DIAGNOSTIKA: veloergometrija, EKG, laborotoriskie izmeklējumi.

 TIEVĒŠANAS PROCEDŪRAS: tievēšanas programma “Atbrīvojamies no liekajiem centimetriem”, limfodrenāžas kompresijas vakuuma zābaciņi.

JŪSU LABSAJŪTAI UN SAJŪTU ATMODINĀŠANAI: pirts rituāls kopā ar Pirts sievu, zāļu tējas, medus-mandeļu ķermeņa pīlings, sauna, svaigi spiestas sulas, solārijs, friziera pakalpojumi, manikīra un pedikīra pakalpojumi, tievēšanas programmas.

BRĪVAJAM BRĪDIM: nūjošana, pastaigas pa iekoptām dabas takām Gaujas nacionālā parka teritorijā, velonoma, piknika grozi pēc individuāla pasūtījuma, grils ar visiem piederumiem, labiekārtotas piknika un telšu vietas, atpūtas laukumi sporta spēlēm, internets, biljards, galda spēles, kafejnīca.

SEMINĀRI, BANKETI, SPORTA SPĒLES: iespējas organizēt seminārus līdz 180 personām, aprīkotas 2 konferenču zāles, ēdināšanas pakalpojumi, svinību galdu klāšana līdz 500 personām, viesnīcu pakalpojumi grupām līdz 20 personām, iespēja organizēt sporta spēles.

EKSKLUZĪVI PASĀKUMI. Kopīgi piedzīvojumi ārpus ierastās darba vides ļaus ne tikai kopīgi izsmieties un atpūsties, bet arī atstās paliekošu efektu attiecībā uz savstarpējo sadarbību turpmāk  ikdienas darba attiecībās.

 • Ekskursija gida pavadībā uz “Padomju Slepeno bunkuru”.
 • Iespēja organizēt ballīti bunkurā līdz 40 personām un pasūtīt padomju laiku mielastu. Ēdienkartes. Atskats nesenajā pagātnē – iespēja sajust Latvijā un toreizējā Padomju Savienībā esošo auru. Tematiskā mūzika, kuru varēs klausīties uz plašu atskaņotāja vai CD, foto stūrītis autentiskā “hruščovkas” interjerā, īpašā padomju laika ēdienkarte.
 • Realitātes spēle “Objekts X”. Tās mērķis ir ļaut dalībniekiem iejusties slepeno aģentu lomās un izpildīt slepenu uzdevumu autentiskā vidē. 9 m dziļumā zem zemes, tumsā un dūmu aizsegā.

http://www.bunkurs.lv/slepenie-piedavajumi/

PAKALPOJUMA SAŅEMŠANAS VEIDI

DAĻĒJI VALSTS APMAKSĀTĀS DIENAS STACIONĀRA PROGRAMMAS

Atkarībā no medicīniskajām indikācijām un pacienta veselības īpatnībām, daļēji valsts apmaksātajā programmā tiek nodrošināts divas līdz trīs stundas dažādu funkcionālo speciālistu darbs ar pacientu, izmantojot vismaz trīs dažādas medicīniskās tehnoloģijas. Saņemot valsts  apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, pacientam ir jāmaksā valsts noteiktā pacienta iemaksa par ārstēšanos dienas stacionārā (7,00 EUR/dienā), ēdināšanas un izmitināšanas izdevumi.

https://rehcentrsligatne.lv/pakalpojumi/valsts-apmaksata-medicina/

MAKSAS REHABILITĀCIJA

Tiek piedāvāta rehabilitācijas centra “Līgatne” speciālistu īpaši izstrādātas medicīniskās rehabilitācijas programmas, kas ietver sevī speciālistu konsultācijas, ārstnieciskās procedūras, izmitināšanu un ēdināšanu.

Pakalpojuma cenas: http://rehcentrsligatne.lv/cenas/

Aktuālās akcijas: http://rehcentrsligatne.lv/akcijas/

APDROŠINĀŠANAS ATLĪDZĪBA

 1. Rehabilitācijas centram ir sadarbības līgumi ar Apdrošināšanas kompānijām: Balta, Seesam life insurance, Gjensidige. Atkarībā no apdrošināšanas veida, atsevišķus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus apmaksā arī citas apdrošināšanas kompānijas (pēc informācijas jāvēršas pie attiecīgās kompānijas aģentiem). Rehabilitācijas pakalpojumu apmaksa iespējama gan stacionārai rehabilitācijai, gan pacienta iemaksām, gan ambulatorai rehabilitācijai. 
 1. Rehabilitācijas centram „Līgatne” ir sadarbība ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) par atlīdzības kompensāciju ārstēšanās un rehabilitācijas izdevumiem sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.

 APKĀRTNĒ.  Līgatnes tūrisma objekti – Līgatnes dabas takas, Līgatnes pārceltuve, Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs, Līgatnes alas, Līgatnes vīna darītava, Karošu darbnīca, Vienkoču parks, “Zeit” tīklu parks, 9 km attālumā – Zvārtes iezis.  

 

 • Informācija aktualizēta 16.08.2021
Foto no rehabilitācijas centra “Līgatne” arhīva.