Kempings un atpūtas komplekss “Aglonas Alpi” – Aglonas pagasts, Preiļu novads

Vidū starp Daugavpili, Rēzekni, Krāslavu un Preiļiem, 3 km no Aglonas centra, skaistā vietā Raudiņu ezera krastā atrodas atpūtas komplekss “Aglonas Alpi”, kur līdz ar Latgales tīro vidi un dabas skaistumu pilnā mērā izbaudīsiet arī latgaliešu viesmīlību. “Aglonas Alpos” gaida ģimenes ar bērniem, tūristu grupas un draugu kompānijas, darba kolektīvus, individuālos atpūtniekus un ceļotājus.

Piedāvājums: nakšņošana kempingā un viesu namā, maltīte, treileru un kemperu vietas, telts vietas, ugunskura vietas, pirts un sauna, makšķerēšana, aktīvās atpūtas inventāra noma: laivas, SUP dēļi, kvadracikli, ziemā sniega motocikli, distanču slēpes, ziemā slidotava uz dīķa, piedzīvojumu trase bērniem, batuts, šūpoles, smilšu kaste, tīkls, sporta laukumi volejbolam, futbolam, nometnes bērniem, iespēja organizēt pasākumus (kāzas, jubilejas, semināri, konferences). Kā aizbraukt: no Aglonas jādodas ārā pa Jaudzemu ielu, kas turpinās kā Šķeltovas ceļš (V636), jābrauc nepilnus 3 km, sekojot norādēm uz kempingu. Pieejamība: ir bezmaksas stāvvieta, var piebraukt ar lielo autobusu, apmeklējums pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ratiņkrēslā un ar kruķiem, drīkst apmeklēt ar mājdzīvniekiem.

“Aglonas Alpi” ir iecienīts atpūtas komplekss vienā no skaistākajām Latgales vietām. Te gaida ceļotājus un atpūtas meklētājus ne vien no visas Latvijas, bet arī no itin tālām zemēm. Piedāvājums ir gana plašs – no iespējas atpūsties šaurā ģimenes lokā vai vienatnē līdz kuplām kāzām un sporta spēlēm ar tūkstoš dalībniekiem.

Saimnieko trīs paaudzes

“Aglonas Alpi” ir divu paaudžu ģimenes uzņēmums ar senu pieredzi viesu uzņemšanā, un pamazām darbā sāk iesaistīties arī trešā paaudze. Jāievieš neliela skaidrība atpūtas kompleksa struktūrā, jo tā sakarā tiek minēti ari “Aglonas Cakuli”. Tad, lūk, gan “Alpi”, gan “Cakuli” ir viena ģimenes uzņēmuma divas struktūrvienības. “Aglonas Cakulos”, kas ir viesu māja Ezera ielā 4, Aglonā, saimnieko otrā un jau trešā paaudze – Rolands un Gunita Cakuli ar bērniem, bet  “Aglonas Alpos”  viesus sagaida  Juris un Mihalina – seniori, kuri savos skaistākajos gados pratuši attīstīt tūrisma uzņēmējdarbību Eiropas standartiem atbilstošā līmenī.

Viss ir sācies ar “Aglonas Cakuliem” 1999. gadā, kad vērienīgi pārbūvētā saimniecības ēka bija gatava pirmo viesu uzņemšanai. Vēlāk, kad ezera tuvumā tika nopirkta zeme, tikai pašu rokām, kredītus neņemot, tapa arī “Aglonas Alpi”. Ne viens vien brīnās par tādu nosaukumu, bet tam ir šāds skaidrojums: pirmkārt, patiešām neliela saistība ar kalniem, jo komplekss uzcelts uz gleznaina Latgales pakalna, otrkārt, abiem vārdiem sākoties ar burtu “a”, Aglona skaisti sabalsojas ar Alpiem.  

Kāzām un semināriem

“Aglonas Alpi” ir ideāla vieta kāzu un lielu pasākumu rīkošanai!  – ir pārliecināti atpūtas kompleksa saimnieki. Plašajā un skaistajā teritorijā uzceltais viesu saieta nams ”Aglonas Alpi” kāziniekiem un jubileju svinētājiem piedāvā banketu zāli līdz pat 100 personām.

Pasākumus krāsainākus padarīs dzīvā mūzika, pirts un šašliku cepšana brīvā dabā. Īstu Latgales kolorītu kāzās vai ballē ienesīs dziedošās latgaļu sievas ar skanīgām balsīm. Lustīgās dziesmas, dejas un atrakcijas viesiem ilgi paliks atmiņā. Par to visu ar saimniekiem jāvienojas iepriekš.

Nogurušajiem viesiem paredzēta nakšņošana viesu nama istabiņās (līdz 50 cilvēkiem). Pārējiem atradīsies guļvietas kempinga mājiņās, kur arī netrūkst ērtību. Nopietnākiem pasākumiem domāta konferenču telpa līdz 50 vietām. 

Padomāts par visiem

Latvijas apceļotāji, ģimenes un mazākas draugu kompānijas, iespējams, izlems apmesties kādā no labiekārtotajiem kempinga namiņiem. Katrā var pārnakšņot līdz 6 cilvēkiem. Visos namiņos ir duša, dušas piederumi, WC, mini virtuve ar elektrisko tējkannu un krūzītēm, gultas veļa, dvieļi. Traukus ēdienu gatavošanai var iznomāt. Ārpusē pie namiņa vakara sarunām noderēs galds, krēsli un grils. 

Bez raizēm nakšņošanai var gatavoties arī tie, kas priekšroku dod miegam savā teltī tieši dabas vidū. Kompleksa teritorijā ir ne tikai telts vietas, bet arī koplietošanas lapenīte ar tējkannu un ir pieejama ēka ar tualeti un dušu. Atpūtniekiem, kas ceļo ar kemperiem, tiek piedāvātas elektrības pieslēguma vietas, ēka ar dušu un tualeti, kanalizācijas tvertne kemperu tualešu iztukšošanai, aukstā ūdens padeve

Pirts, ūdens un citi prieki

Ainaviskā Raudiņu ezera krastā stāv divas pirts mājas, solīdamas kārtīgu izkarsēšanos un pēršanos. Pirtī ar saunu uz lāvas var savietoties 6 cilvēki. Mājā ir arī atpūtas telpa, ģērbtuve, duša, tualete, lapene. Lauku pirtī vienlaicīgi var doties 10 pirts prieku baudītāji. Te ir pērtuve, kur karsēties un mazgāties, priekšnams, kur pārģērbties un atpūsties, tualetes mājiņa ārpusē. Pēc iepriekšēja pieteikuma pirtī ieradīsies zinoša zāļu un pirts slotu sieva, lai veiktu relaksējošas pirts procedūras. 

Aktīvākiem un kustīgākiem viesiem vairāk interesēs iespēja uzspēlēt volejbolu, futbolu, izbraukt ezerā ar laivu, iznomāt kvadraciklu, lai izlaistu kādu riņķi apkārtnē. Latgales balto ziemu izbaudīt ļaus vizināšanās ar sniega motociklu vai kārtīgi izslēpošanās.  Ir ko šeit darīt arī bērniem  –  mežmalā izveidota piedzīvojumu trase ar 7 septiņām pozīcijām: nobrauciens ar trosi, tīkls starp kokiem, smilšu kaste, pludmale, bērnu rotaļu laukumiņš un šūpoles.

“Fantastiska vieta atpūtai. Tur gribas atgriezties vēl un vēl”, ir nospriedis kāds no viesiem pēc atpūtas kompleksā labi pavadīta laika. Un tādu ir daudz!

Cenas

  • Kempinga namiņa cena 80 EUR
  • Nakšņošana Viesu saietu nama 2. stāvā 25 EUR personai
  • Nakšņošana Viesu saietu nama 3. stāvā 12,50 EUR personai
  • Kempera pieslēguma vieta 15 EUR divām personām
  • Teltsvieta 5 EUR personai
  • Pirts 25 EUR stundā
  • SUP dēļi 7,50 EUR stundā
  • Laivas 3 EUR stundā

© Anita Banziņa, 08.06.2021.

Informācija aktualizēta 1.07.2021.
Foto no “Aglonas Alpu” arhīva.

Apkārtnē. Tikai 3 km attālumā atrodas Aglona, kur skatāma Aglonas bazilika, Kristus Karaļkalns, Pasta un informācijas muzejs, Otrā pasaules kara ekspozīcija, Maizes muzejs, Cirīša ezers ar Upursalas taku. Krāslavas virzienā – noslēpumainais Čortoka ezers (9 km).