Atpūtas komplekss “Kalniņā” – Aknīste, Jēkabpils novads

Atpūtas komplekss ērti iekārtojies pakalnā, tāpēc arī  ticis pie šī neparastā nosaukuma “Kalniņā”. Tas  apmeklētājiem piedāvā plašu viesmīlības pakalpojumu klāstu: viesnīcu, kafejnīcu, mūsdienīgu SPA kompleksu un sporta zāli. Te ir arī plaša āra atpūtas bāze ar teju hektāru lielu dīķi, kas atrodas gleznainā, pakalnu ieskautā vietā.

  • https://www.facebook.com/kafejnicakalnina/
  • Skolas iela 5, Aknīste, Jēkabpils novads, GPS 56.16197, 25.74101
  • Alens Sorokins: +371  24 925 169, [email protected]
  • Darba laiks: 10.00-22.00 (atklātajos pasākumos ilgāk) 
  • Apmeklējuma cena 2 EUR no personas, tūristu grupām  0,50-1,00 EUR no personas.
  • Iepriekš jāpiesaka tikai privāti pasākumi un lielākas tūristu grupas,  lai vienotos par simboliskāku samaksu. Dienas apmeklējumi nav jāpiesaka. 
  • Valodas: latviešu, krievu, angļu, lietuviešu, poļu.

Piedāvājums. Kafejnīca piedāvā augstas kvalitātes maltītes, uzkodas, dažādus dzērienus un kokteiļus. SPA pieejama turku pirts, somu pirts,  lielais džakuzi ar gaismas efektu, atpūtas zona, ģērbtuves un WC. Sporta zālē var izmantot brīvos svarus, spēka trenažierus, kardio trenažierus,  VFS inventāru. Atpūtas bāze piedāvā tīru un plašu dīķi, sakoptu un drošu apkārtni, volejbola laukumu, ugunskura un grila vietu, telšu vietas un teltis kompānijām, SUP dēļus. Kā aizbraukt:  Komplekss atrodas Aknīstes centrā. Teritorija ir norobežota. No visām pusēm pienāk ceļi ar asfalta segumu. Sabiedriskā transporta pieturas ir pāri ielai (20 m attālumā). Pieejamība: ir pieejama privātā bezmaksas autostāvvieta gan vieglajiem auto, gan autobusiem. Cilvēki ratiņkrēslos var nobaudīt maltīti āra laukuma teritorijā,  ceļš uz atpūtas bāzi ir lēzeni izveidots. Ar mājdzīvniekiem apmesties  viesnīcā var, iepriekš vienojoties ar vadību.

Mazajai Aknīstei ir veicies. Ne katrā mazpilsētā un pat lielākā pilsētā ir tik plašs atpūtas komplekss, kas vietējiem ļaudīm, tālākiem apmeklētājiem un tūristiem piedāvā daudzpusīgus viesmīlības un atpūtas pakalpojumus. Kopumā ir aptverts pilnīgs viesmīlības pakalpojumu komplekss: ēdināšana, izmitināšana, sporta nodarbības un relaksācija. 

Sākās ar aptieku

Mēs esam ģimenes uzņēmums, kas darbojas jau 14 gadus. Šajā laikā esam centušies pēc iespējas labāk izzināt cilvēku vajadzības un vēlmes. Tas mums ļauj sniegt kvalitatīvu servisu un apmierināt ikviena apmeklētāja vajadzības un vēlmes. Kvalitāte “Kalniņā” ir vissvarīgākā prasība, tāpēc pievēršam sīkumus pat mazākajām lietām, stāsta Alens Sorokins.

Sākums uzņēmumam meklējams labu laiku atpakaļ, kad viņa tēvs Jurijs, ieguvis veterināra izglītību, sāka saimniekot nelielā aptiekā. Apstākļu un plānu maiņas dēļ tika atvērts apģērbu veikals, kur darbojās arī māte Inese. Vēlāk tam pievienojās vēl viens veikals Neretā, taču, saprotot, ka joprojām vajag virzīties tālāk, radās ideja par kafejnīcu Aknīstē.

Lai iegūtu līdzekļus pirmajām lielajām investīcijām, tēvs paralēli strādāja arī ārzemēs. Kafejnīca prasīja lielu darbu un līdzekļus, jo ēkai bija nepieciešams nopietns remonts. Vēlāk tika izremontēts arī tās otrais stāvs, tad pienāca kārta pagrabstāvam, un paralēli tika iekārtota un izveidota āra teritorija ar stāvvietu. 

Nauda gan fitnesa zālei, gan SPA centram iegūta, rakstot LEADER projektus. Ar šīs programmas atbalstu 2019. gadā tika izveidots sporta centrs «RealFitness». 2021. gadā realizēts jaunākais projekts «SPA un fiziskās labsajūtas pakalpojumi Aknīstē». Taču LEADER programmas nauda projektiem dota 70% apmērā, pārējais ir pašu ieguldījums. 

Strādā visi

Biznesā ir iesaistījusies visa Sorokinu ģimene, un līdz ar to plašais komplekss ir īsts ģimenes uzņēmums. Te katram ir sava atbildības joma.

Par tehniskajiem jautājumiem un palīdzību visos darbības veidos atbild un jaunas idejas kaldina tēvs Jurijs. Kafejnīcas saimniece ir māte Inese. Viņu meita Karīna darbojas gan kafejnīcā, gan skaistumkopšanas nozarē, par kuru viņai uzticēta atbildība. Jaunākā meita Agnija ir pabeigusi pamatskolu un mācīsies tālāk vidusskolā, taču arī viņa ir labs palīgs visās jomās. Dēls Alens ieguvis kvalifikāciju kā komercdarbinieks, fitnesa treneris un dietologs, tāpēc savas zināšanas izmanto, palīdzot attīstīt visu kompleksu.

Pilns komplekts

Kopumā ir aptverts pilnīgs viesmīlības pakalpojumu komplekss: ēdināšana, izmitināšana, sporta nodarbības un relaksācija. 

Kafejnīcā ir pieejama gan bistro veida bufete, gan jau sakombinētas porcijas, kas prasa vairāk laika, dažādas uzkodas, dzērieni un kokteiļi.  Viesiem tiek klāti brokastu galdi un gatavotas jebkuras citas iepriekš pieteiktas maltītes. Iepriekš piesakot, tiek nodrošināta arī grupu ēdināšana. Kafejnīcas darba laiks ir no 11.00 līdz 18.00, taču, atkarībā no pieprasījuma un situācijas, darba laiks var tikt tik pagarināts. Apmeklētāji var izmantot arī divas banketu zāles un terasi.

Viesnīcā ar septiņām guļamistabām kopā ir 36 gultasvietas. Var izvēlēties ģimenēm paredzētu numuru vai luksus numuru diviem cilvēkiem. Ir arī  vienvietīgie un divvietīgie numuriņi. Istabiņām ir gan atsevišķi, gan arī koplietošanas sanitārie mezgli. Ir iespēja arī pārnakšņot vienam vai divatā, nemaksājot par visu istabiņu.

«RealFitness» zālē ir sagādāts viss vajadzīgais inventārs, lai sevi pilnībā uzturētu formā. Te ir visa veida brīvie svari, hanteles, stieņi ar smaguma ripām, trenažieri, kardiotenažieri un nesen pievienoti vēl papildu trenažieri. 

 SPA ir pieejama turku pirts, sauna, džakuzi, limfodrenāžas rullis, vaksācijas kabinets un atpūtas telpas. Tiek plānotas arī masāžas.

Atpūtai svaigā gaisā ir ir labiekārtota ainaviska teritorija pie izraktā dīķa, kurā saimnieki ielaiduši zivis. Ģimenēm vai draugu kompānijām ir iespēja izmantot grilu vai ugunskura vietas, atpūtas stūrīšus ar galdiem un soliem un mūzikas aparatūru. Pieejams pēc profesionāliem kritērijiem sagatavots volejbola laukums. Saimnieki piedāvā arī SUP dēļu nomu un jau sagatavotas teltis.

© Anita Banziņa, 10.08.2021.

Informācija aktualizēta 10.08.2021.
Foto no uzņēmuma “Kalniņā” arhīva.

Apkārtnē. Sēlijas skaistās mazpilsētiņas Aknīstes un tās apkaimes apskates vietas: Aknīstes Novadpētniecības muzejs, katoļu un luterāņu baznīcas, Asares muiža un parks (12 km), Gārsenes pils un takas (10 km), Saltupju svētavots ( 1,6 km), Radžupes ala, kas ir garākā Sēlijā (6,8 km).