Laivu noma un velo maršruti SIA ”Dēkaiņi” – Aizkalnes pagasts, Preiļu novads

Latgali no citas puses palīdzēs saskatīt “Dēkaiņi”, kuru galvenais uzdevums ir popularizēt Latgales iespējas aktīvā tūrisma jomā. Pakalpojumi tiek sniegti ūdens un velotūristiem, piedāvājot inventāra nomu un maršrutu sastādīšanu. Dodoties aktīvā atpūtā dabā, ir iespēja apskatīt arī muzejus un kultūrvēsturiskus apskates objektus.

Piedāvājums: velo tūrisms, ūdens tūrisms. Kā aizbraukt: sazināties  var zvanot, sūtot  īsziņu vai ziņu e-pastā. Inventārs tiek piegādāts klienta izvēlētajā vietā.  Pieejamība: klientiem organizē bezmaksas automašīnu novietošanu tuvāk  izvēlētajam maršrutam.

Atklāj savu Latgali!

Vēlaties paraudzīties uz pazīstamām vietām no cita skatupunkta? Dodieties ceļā ar velosipēdu vai  kanoe laivu un atklāsiet savu Latgali! SIA “Dēkaiņi” piedāvā tuvākus un tālākus maršrutus pa Latgali, un kāds no šiem lokiem noteikti aizvedīs arī uz Aizkalni, uz Raiņa muzeju “Jasmuiža”. Aizkalnes pagasta ,,Kudļos” atrodas SIA “Dēkaiņi” inventāra nomas punkts. Te var nomāt velosipēdus, lai veiktu velo braucienus apkārt Sīvera, Dridža ezeram un Rušonam,  iepazītu lielo Lubānu, kā arī doties piecos marķētos velomaršrutos Preiļu apkārtnē. Var arī nomāt laivas ūdens tūrismam, piemēram, doties no Jašas ezera līdz Ciriša HES ūdenskrātuvei un tālāk pa Tartaku līdz Ostrovas ezeram, laivot starp ezeriem Dridzis – Jazinks. Dēkaiņu” iecienītākās upes ir Malta un Rēzekne, līdz Jāņiem ir laivojamas Feimankas un Ošas upes. “Dēkaiņi” piedāvā arī maršrutu cauri dabas parkam “Daugavas loki”.

Par “Dēkaiņiem”

SIA “Dēkaiņi” darbojas vietējie Latgales iedzīvotāji, kuri ļoti labi pārzina dotā reģiona tūrisma infrastruktūru, dabas un kultūrvēsturiskos apskates objektus. “Dēkaiņi” ir izstrādājuši jaunus un iespēju robežās apkopojuši jau esošos ūdens un velo tūrisma maršrutus Latgalē. Darbs pie jaunu tūrisma maršrutu izstrādes un to apsekošanas dabā joprojām turpinās.

Uzņēmuma mērķis ir, izmantojot reģionā esošos dabas, kultūrvēsturisko objektu lielo bagātību un tūrisma infrastruktūras sniegtos pakalpojumus, piedāvāt aktīvās atpūtas cienītājiem optimāli izstrādātus aktīvā tūrisma maršrutus. Maršruti tiek veidoti tā, lai tos var kombinēt.

Ūdenstūrisma maršruti ir izstrādāti divām līdz trijām dienām, bet atsevišķus maršrutus var turpināt vēl dažas dienas. Velo maršruti pārsvarā ir veidoti vienai dienai, bet tie pārklājas, lai klients varētu izvēlēties, cik dienu garā braucienā doties.

“Dēkaiņi” piedāvā arī kombinētos maršrutus, kad vienu maršruta posmu var veikt ar laivām un citu posmu –  ar velosipēdiem. Attiecīgo inventāru  piegādā  līdz konkrētā maršruta posma sākumvietai.

Cenas

Laivu noma pirmajā dienā  –  20 EUR, otrajā – 15 EUR, trešajā – 10 EUR. Ja vairāk dienu  – tad pēc vienošanās.

Velo nomas cenas.:

  • Līdz 3 stundām –  5 EUR
  • Vairāk kā 3 stundas – 7 EUR
  • Diennakts – 7 EUR
  • 2 diennaktis – 14 EUR
  • 3 diennaktis – 18 EUR
  • Vairāk kā 3 diennaktis – 5 EUR par diennakti

©  Laura Eberharde 19.07.2021.

Informācija aktualizēta 22.07.2021.
Foto no SIA ”Dēkaiņi” laivu noma un velo maršruti  arhīva.

Apkārtnē: ievērojamākie Preiļu apskates objekti  –  pils un parks, metālmākslas un tehnikas muzejs “Nester custom”, leļļu muzejs, vīngliemežu audzētava. Aizkalnē atrodas Raiņa muzejs “Jasmuiža”,  25 km tālāk –  Aglona ar saviem apskates objektiem.