Vīna darītava “Abavas” – Slampes pagasts, Tukuma novads

Mārtiņš un Liene Barkāni 2010. gadā sāka ceļu uz sava sapņa piepildīšanu – vīna darīšanu no Latvijā augušām vīnogām. Ideja par vīna darītavu abiem radās, apceļojot Eiropas vīna darītavas. Patlaban produktu klāstā ir Latvijas augļu un ogu vīni, sidrs un vermuts un Latvijā augušu vīnogu vīni. Abavas vīnogu dārzs, kas atrodas virs 57. paralēles, ir viens no lielākajiem ziemeļu vīna dārziem Eiropā un pasaulē.

  • https://www.abavas.lv/
  • https://www.facebook.com/abavas.vinadaritava/
  • “Kalējkrāmi”, Ārlavciems, Slampes pagasts, Tukuma novads, GPS: 56.9087848, 23.2160192
  • +371 20 277 016, [email protected]
  • Darba laiki: I-V: 9.00-17.00, VI-VII: 11.00-16.00, apmeklējuma cena no 8,50 EUR (Bezalkoholisko dzērienu degustācija 2,50 EUR no personas, uzkodas 5 EUR no personas)
  • Apmeklējums un visi pakalpojumi jāpiesaka iepriekš.
  • Valodas: latviešu, krievu, angļu

Piedāvājums: vīnu degustācija (uzņem grupas līdz 55 personām), ekskursija vīna darītavā, telpu noma semināriem. Pieejamība: ir stāvvieta, var piebraukt ar lielo autobusu, daļēji pieejams personām ar īpašām vajadzībām.

Sapnis par vīnu

Ideja darīt vīnu “Abavas” saimniekiem Mārtiņam un Lienei dzima, esot kāzu ceļojumā Itālijā. Pēc dienas, kas pavadīta, apmeklējot Itālijas mazās vīna darītavas, jaunā ģimene izlēma mēģināt darīt vīnu Latvijā. 2010. gadā tika nopirkts lauku īpašums Abavas krastā pie Sabiles un iestādīti pirmie vīnogu stādi. Lai no vīnogām iegūtu ražu vīna radīšanai, ir  jāpaiet vairākiem gadiem. Gaidot vīnogas, ģimene nesēdēja, rokas klēpī salikusi, bet sāka darīt vīnus no Latvijas augļiem un ogām.

Par Abavas vīna darītavas saimniecību Sabilē lasiet: https://www.celvezi.lv/objekti/vina-daritavas/abavas-sabile/

Īpašumu Slampes pagastā viņi iegādājās 2012. gadā, kur bijušajā dārzeņu konservu cehā iekārtoja ražošanas telpas, un no 2017. gada uzņem tūristu grupas. Ražotnē galvenā izejviela ir āboli, no kā top ābolu vīns, sidrs, tiek gatavoti dažādi ogu un augļu vīni, kā arī brandvīni. Latviešu radītie dzērieni ir augstu novērtēti starptautiskos konkursos. Abavas vīna darītava ir ieguvusi zelta medaļas nozīmīgākajā pasaules sidru un vīnu konkursā Cider world 2021. Vīna darītavas dzērieni ieguva apbalvojumus –  divas zelta un vienu sudraba medaļu. Ar zeltu tika novērtēti vīni “Ābolkūka” un “Sausais ābolu vīns”, savukārt sudraba medaļu ieguva Abavas sidrs “Medium”.

Nu vīna darītavā “Abavas” tiek raudzēti vīni no Kurzemes vīnogām , kas arī ir starptautiskas žūrijas augstu novērtēti. Pašlaik ražošanā ir 5 vīni, no tiem 4 saņēma atzinīgu žūrijas vērtējumu konkursā Latvijas gada vīns.

Simbols – spāre

Barkānu ģimene par savas vīna darītavas simbolu ir izvēlējusies spāri. Abavas ielejā tās ir sastopamas vairāk nekā 50 sugu veidā.

Spārei simboliski ir uzticēts pārvaldīt un apvienot to, kas nāk no zemes, ūdens un gaisa, – Abavas ielejas dabas velšu un cilvēka radošuma, meistarības gara simbiozi. “Abavas” saimnieki ar dzērienu veidošanu citus dara laimīgus, paši izbaudot dzērienu radīšanas prieku no jaunām idejām līdz ražas novākšanai, sadarbojoties ar uzticamiem zīmola sekotājiem, prezentējot tos tirgotājiem, vīnziņiem un žūrijai starptautiskos konkursos. Pateicoties lieliskai komandai un spītam, saražotais dzērienu daudzums katru gadu proporcionāli palielinās, un “Abavas” ar lepnumu var sevi dēvēt par Latvijas lielāko vīna darītavu.

Vairāk par cenām un pakalpojumiem: https://www.abavas.lv/degustacijas

©  Nora Ozola 19.07.2021.

Informācija aktualizēta 19.07.2021.
Foto no vīna darītavas “Abavas” arhīva.

Apkārtnē: Tukums – 10 km, kino pilsētiņa Cinevilla  –  7 km