Villa Gaida

Rīgas iela 32, +371 26 880 778

Ap 1860. gadu Pabka izdalīti atsevišķi zemes gabali. Viens no tiem nonāca tālbraucēja kapteiņa Sīmaņa Skujas īpašumā. Kopā ar dēlu viņš bija iesaistīts piekrastes kuģu būvniecībā. Pašiem piederēja kuģis “Anna Olga”.

Kapteinis Skuja, pirmais šī zemes gabala īpašnieks, arī uzbūvēja visas ēkas. Lielā māja sākumā bija kā vienstāva dzīvojamā ēka, blakus tai atradās klēts.

Skujas īpašumu pārdeva baltvācietim dakterim Nikolajam fon Strīkam pirms Pirmā pasaules kara. Fon Strīka ģimene to lietoja kā vasarnīcu līdz 1916. gadam, kad dakteris nomira un viņa sieva Anna Sofija Emīlija fon Strīka zemi un ēkas 1924. gadā pārdeva četru draugu limbažnieku Ozola, Graudiņa, Vītola un Bārdas ģimenēm. 1931. gadā notika pirmā pārbūve – lielā māja ieguva otro stāvu un verandas.

Padomju laikā te atradās miliču atpūtas bāze.

Denacionalizācija 20. gs. 90.gados īpašumu saraustīja piecos gabalos, jo bija daudz mantinieku. Pašreizējam īpašniekam izdevies lielu daļu īpašuma atkal apvienot un sākt ēku atjaunošanu. Pārbūve ir lēna un piņķerīga, bet iedvesmojoša. Lielā māja atgūst skaistas un vēl lielākas verandas, modernu apkuri. Vecās koka un ķieģeļu detaļas tiek maksimāli saglabātas.

“Villa Gaida” kļūst par atpūtas un atveseļošanas kompleksu ar apartamentu viesnīcu. Nākotnes plānos ir ne tikai atjaunot trīs saglabājušās, bet arī uzbūvēt vēl vienu modernu ēku.

Informācija aktualizēta 07.05.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:


Naktsmājas SaulkrastosBooking.com