Carnikavas kuģītis – Carnikava

No 2022. gada maija ir iespējams doties braucienā ar kuģīti “Sarnikau”. Brauciens sāksies no piestātnes Carnikavā un pa Vecgauju un Gauju vedīs  līdz ietekai jūrā un atpakaļ. Brauciena laikā iespējams izkāpt un pakavēties gan pie Carnikavas novadpētniecības centra, gan pie ietekas jūrā, varēsiet klausīties arī vietējā gida stāstus par Carnikavas novada vēsturi un šodienas aktualitātēm latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā.

Kā aizbraukt:  Ar personīgo auto: waze navigācijā rakstot piestātnes adresi Laivu iela 6, Carnikava. Virzienā no Rīgas, braucot pa Tallinas šoseju, Ādažos jānogriežas pa ceļu uz Gaujas tiltu (V45), iebraucot Carnikavā pa galveno ceļu, aiz dzelzceļa pārbrauktuves jāpagriežas pa labi uz Stacijas ielu. Stacijas un Zvejnieku ielu krustojumā, jāpagreižas pa labi uz Jūras ielu. Ielas galā jāšķērso Vecgaujas tiltiņš  un jābrauc pa galveno ceļu ( Laivu ielu) līdz autostāvvietai līdzās kafejnīcām, malā redzama norāde “Carnikavas kuģītis”.

Ar vilcienu no Rīgas: jā brauc līdz dzelceļa stacijai “Carnikava”, jāšķēršo sliedes un pa Stacijas ielu jādodas līdz krustojumam ar Rīgas ielu, tad jāpagriežas pa kreisi. Tālāk ceļš jāturpina pa Rīgas ielu līdz krustojumam ar Jūras ielu, tālāk pa Jūras ielu taisni līdz tiltam pār Vecgauju. Pārejot tiltu, jāpagriežas pa labi un jāturpina ceļš pa Laivu ielu līdz autostāvvietai īdzās kafejnīcām, malā redzama norāde “Carnikavas kuģītis”.

Ja ar vilcienu brauc no  Saulkrastu puses, tad ceļš ir tieši tāds pats, izņemot pirmo posmu- dzelzceļš nav jāšķērso.

 

Pieejamība: Pie kuģīša piestātnes, Laivu ielas galā, pieejama ērta autostāvvieta.Var piebraukt ar lielo autobusu.

Apmeklējums pieejams ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ratiņkrēslā, kruķiem, drīkst apmeklēt ar mājdzīvniekiem.

Kuģītis pieejams arī skolēnu un tūristu grupām, kooperatīvo pasākumu, svinību un kāzu laikā.

Gida pakalpojumi latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā.

No 2022. gada maija ir iespējams doties braucienā ar kuģīti “Sarnikau”. Maršruts sāksies no piestātnes Carnikavā, Laivu ielas galā, un tālāk pa Vecgauju un Gauju vedīs  līdz pat Gaujas ietekai jūrā un atpakaļ. Brauciena laikā būs iespējams izkāpt un pakavēties gan pie Carnikavas novadpētniecības centra, gan pie ietekas jūrā. Kuģītis būs aprīkots ar mobilo slipu, tādēļ pēc pasažieru pieprasījuma apstāšanos pie Gaujas ietekas jūrā būs iespējams organizēt abos krastos, ja to ļaus upes gultne.

Gauja ir Latvijas garākā upe, kas tek tikai pa Latvijas teritoriju. Savu tecējumu tā sāk Vidzemes augstienē, taču par precīzu izteku pastāv atšķirīgi viedokļi: vai nu Cēsu novadā, Elkas kalnā, vai arī no Alauksta ezera. Upes 452 kilometru garais tecējums noslēdzas, satiekoties ar Baltijas jūras Rīgas līci pie Carnikavas. Gaujas nosaukums latviešu valodā cēlies no līvu valodas keùv vai igauņu kõiv, kas nozīmē “bērzs” –  “Bērzu upe”. Brauciena laikā ar omulīgo kuģīti iespējams izbaudīt Gaujas upes tecējumu – tā  ir viena no retajām, lielajām Latvijas upēm, kas saglabājusi dabisko izskatu. Gaujas grīva ir lieliska vieta, kur labi redzama upes un jūras mijiedarbība, te var ļauties arī putnu vērošanai.

Interesanti, ka pēc iepriekšēja pieprasījuma brauciena laikā varēs klausīties arī vietējā gida stāstus par Carnikavas novada vēsturi un šodienas aktualitātēm latviešu, angļu, krievu vai vācu valodā. Brauciens ar kuģīti būs ērts jebkuros laika apstākļos – tas aprīkots ar   nolaižamām caurspīdīgām sienām un apgaismojumu, vēsākos vakaros omulību nodrošinās salona apsilde un pledi. Atpūtas braucienu laikā tiek nodrošināta  arī gaismas mūzika un audio sistēma ar iespēju pievienot mikrofonu. Uz kuģīša pieejams galds – te viesi varēs nobaudīt līdzatnesto cienastu. Mielastu iespējams pasūtīt arī līdzās piestātnei esošajā “Ozo restorānā” –  izvēlētos ēdienus sagādās restorāna pavāri.  Piedāvājums  maltītei pieejams sociālajos tīklos un mājas lapā .

Rezervējot braucienu un pasūtot ēdienus restorānā, jūsu izklaides pasākums vai svinības noritēs bez rūpēm –  jums tikai jāatbrauc, jāuzkāpj uz kuģa un jāizbauda brauciens.

Cenas

Reisi darba dienās un  nedēļas nogalēs pēc regulārā grafika https://www.carnikavaskugitis.lv/biletes/

Biļešu cenas:

  • pieaugušajiem – 7 EUR
  • bērniem (0-7 g.) – bez maksas
  • jauniešiem (8-13 g.) – 5 EUR
  • grupu braucienam vienai  personai – 5 EUR

Individuālās biļetes braucienam ar kuģīti iespējams iegādāties kādā no publiskajiem reisiem .

  • Kuģītis pieejams organizētām skolēnu un tūristu grupām, kooperatīviem pasākumiem, svinību un kāzu rīkošanai
  • Uz kuģīša vienlaikus var atrasties 20 pasažieri un kapteinis.
  • Kuģīša noma pasākumiem: no pirmdienas līdz ceturtdienai 70 EUR/ dienā vai no piektdienas līdz svētdienai – 100 EUR.

Rezervēt grupas braucienu, pieteikt kuģīša nomu svētkiem vai  pasākumiem uz tā klāja iespējams, rakstot uz e pastu [email protected]  vai zvanot pa tālruni 26011966.

Savu īpašo notikumu uz kuģīša “SARNIKAU” klāja aicinām rezervēt, aizpildot pieteikuma formu mājas lapā: https://www.carnikavaskugitis.lv/biletes/

Dāvanu kartes braucienam ar kuģīti iespējams iegādāties arī Dāvanu Sala tirdzniecības platformā.

©Ieva Trillo 16.03.2022.

Informācija aktualizēta 23.03.2022.

Apkārtnē: 4 km attālumā Carnikavas Novadpētniecības centrs http://tourism.carnikava.lv/carnikavas-novadpetniecibas-centrs  , Šefpavārs uz riteņiem Carnikavas promenādē  – “Ozo restorāns”  (80m)