Jātnieku sporta klubs “Laimes zeme” – Inčukalna pagasts, Siguldas novads

Izjādes draudzīga un gracioza zirga mugurā vai izbraucieni zirga pajūgā pa skaistām meža takām, jāšanas pamatiemaņu apgūšana ikvienam, šķēršļu pārvarēšanas un pajūgu braukšanas pamatu apgūšana bērniem – to visu piedāvā jātnieku sporta klubs “Laimes zeme”.

    • Kārļzemnieki, Inčukalna pagasts, Siguldas novads, GPS 57.13035, 24.62929
    • Juris: +371 29 450 363, Aira: +371 29 120 389, [email protected]
    • Apmeklējumu ir jāpiesaka iepriekš.
    • Valodas: latviešu, krievu, angļu, vācu.
  • Piedāvājums: zirgu izjādes, izbraucieni zirga pajūgā pa skaistām meža takām, jāšanas pamatiemaņu apgūšana bērniem un pieaugušajiem, šķēršļu pārvarēšanas un pajūgu braukšanas pamatu apgūšana bērniem. Bērnu ballītes ar ponijiem. Zirga pajūgu noma jaunlaulātajiem un korporatīvajiem pasākumiem. Kā aizbraukt: braucot no Rīgas pa Vidzemes šoseju, aplī pie “Sēnītes” jānogriežas pa kreisi. Jāseko norādes zīmei “Kārļzemnieki“, līdz kuriem ir vēl ir 2 km.  Pieejamība: ir bezmaksas autostāvvieta, pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos vai ar bērnu ratiņiem, var ierasties ar draudzīgiem mājdzīvniekiem.

Jātnieku sporta klubs “Laimes zeme” ir ģimenes uzņēmums, kas atrodas tikai 40 km attālumā no Rīgas, netālu no populārās atpūtas vietas ”Zušu pļava” un skaistās Gaujas. Vēl pirms sešiem gadiem Aira Rēvele piedāvāja izjādes pa Līgatnes apkārtni, taču dzīvē, kā zināms, mēdz notikt pārmaiņas, un tagad viņas skaistie zirgi dodas izjādēs un vizina braucējus Inčukalna pusē.

Savu nodarbošanos Aira Rēvele dēvē par kopādzīvošanu ar zirgiem: “Zirgi daudz ko saprot. Tie ir gudri un cēli dzīvnieki, kuri jūt cilvēka noskaņojumu un spēj sniegt viņam mierinājumu.”

Airai viss ir tā, kā viņa arī gribējusi – dzīve laukos, zirgi un sports. Kopš viņa sevi atceras, līdzās vienmēr ir bijuši zirgi, kuri viņai tik ļoti patikuši. Smiltenes sovhoztehnikumā Aira ir apguvusi veterinārārsta amatu un, tā kā tehnikumā bija arī sporta sekcija, sākusi nodarboties ar zirgu sportu. Arī vēlāk, jau strādājot kolhozos, viņa turpināja startēt sacensībās. Savulaik tajās gūti arī labi panākumi. Tagad gan Aira vairāk darbojas kā trenere.

Paralēli sportam ir bijusi arī zirgu audzēšana, ar kuru Aira nodarbojās no 1977. gada. Tagad šī nodarbe ir pagājusi malā, bet apmēram 500 zirgi ir viņas izaudzēti.


Kopš 1994. gada Airai ir pašai savi zirgi – labi audzināti, trenēti un skoloti. Šobrīd viņas stallī mīt seši zirgi un trīs poniji. “Laimes zemes” sportisti ar kluba zirgiem sekmīgi piedalās gan šķēršļu pārvarēšanas, gan pajūgu braukšanas sacensībās. “Laimes zemes” zirgi sevi vienmēr labi parāda sacīkstēs. Iznesīgais Sezams vairākkārt ir izcīnījis godalgas prestižās pajūgu braukšanas sacensībās. Arī Grācijai un citiem zirgiem par rezultātiem nav jākaunas. Savukārt ponijmeitene Žaklīna ir poniju pajūgu braukšanas sacensību uzvarētāja.

Par labu jātnieku vienā rāvienā nekļūst. Lai varētu droši noturēties zirgam mugurā, ir jāapgūst nepieciešamās iemaņas. Kad vēl nebija pandēmijas, “Kārļzemniekos” vasarās bija iecienītas jāšanas skoliņas bērniem. Tagad atliek vien pieredzējuša instruktora vadībā individuāli apgūt laukumā jāšanas prasmi. Ja ir vēlēšanās, te var mācīties arī pamatiemaņas pajūga vadīšanā. Mazākie bērni pirmo pieredzi jāšanā var apgūt ponija mugurā. Visas trīs ponijmeitenes piedalās arī bērnu ballītēs, vienmēr esot tur uzmanības centrā.

Tie, kas jau prot turēties zirgam mugurā, var doties izjādēs ar zirgiem pa meža takām un gar Gaujas krastu. Ja jāšanas prasme nav pietiekama, instruktors iesācējiem palīdzēs to apgūt, pamācīs, kā sadraudzēties ar zirgu un kā sagatavoties zirgu izjādei. Tās vienmēr notiek pieredzējuša instruktora pavadībā.
Īpašas prasmes gan nav vajadzīgas tiem, kuri izvēlēsies jautru vizināšanos līnijdroškā,– vien jābūt gataviem jaukam piedzīvojumam. Skaistākais notikums ziemā noteikti būs izbrauciens zirga vilktās kamanās pa aizsnigušiem, baltiem ceļiem, ja vien, protams, būs sniegs.

Cenas
Izjāde apvidū zirga mugurā –20 EUR / 1 st.
Izbrauciens apvidū zirgu pajūgā – 50 EUR / 1 st.
Izbrauciens ar kamanām – 50 EUR / 1 st.
Bērnu ballīte ar ponijiem – pēc vienošanās.
Kluba biedriem-bērniem 8 nodarbības mēnesī – 50 EUR.

Apkārtnē: atpūtas vieta “Zušu pļava”, Inčukalna medību pils, Inčukalna Velnala – 2 km, Baltic Bonsai parks – 2,5 km, atpūtas komplekss “Rāmkalni” – 2 km.

©  Anita Banziņa, 15.01.2022.

Informācija aktualizēta 15.01.2022
Foto no Jātnieku sporta kluba “Laimes zeme” arhīva.

Rezervē naktsmājas SiguldāBooking.com