Mājas vīna darītava “Drubazas” – Abavas pagasts, Talsu novads

“Drubazu” saimniecībā pie Abavas upes jau daudzus gadus saimnieko Dzērvju ģimene. Te tiek audzētas Latvijā selekcionētās vīnogas, no kurām vēlāk tiek darīti aromātiskie vīni. Tos “Drubazās” gatavo arī no citiem augļiem un ogām.

  • https://www.facebook.com/drubazasvins
  • “Drubazas”, Abavas pagasts, Talsu novads
  • Ģirts Dzērve: +371 26 342 050, Smaida Dzērve: +371 28 370 702, [email protected]
  • Mājas vīnu degustācija (2021): 5 EUR personai (5 vīni), vīnu iegāde.
  • Apmeklējums un visi pakalpojumi jāpiesaka iepriekš.
  • Valodas: latviešu, angļu, vācu, krievu.

Piedāvājums: mājas vīnu degustācija, Drubazu botānikas taka, atpūtas vieta, telšu laukumi, vieta sportiskām aktivitātēm. Kā aizbraukt: braucot pa ceļu P130 no Kandavas puses, saimniecība atrodas tieši pirms iebraukšanas Sabilē. Pieejamība: ir stāvvieta, var piebraukt ar lielo autobusu, apmeklējums pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem, drīkst apmeklēt ar mājdzīvniekiem.

Kopš 20. gadsimta 90. gadu beigām “Drubazu” saimnieki – Dzērvju ģimene – savā 42 ha lielajā saimniecībā veido un attīstīta vietu tūrismam, dabas izziņai, īsteno vides aizsardzības projektus, kā arī audzē vīnogas un dara vīnu.

Pirmos 150 stādus viņi iestādīja 2010. gadā, tagad katru gadu dārzu paplašina. Vīnogulājs jau ir 0,5 ha liels, tajā aug ~600 vīnogu stādi – 10 Latvijā selekcionētas vīnogu šķirnes, to starpā ‘Zilga’, ‘Supāga’ un ‘Guna’. Ir arī kolekcijas dārzs ar ~70 vīnogu šķirnēm. “Drubazās” audzē arī avenes, upenes, plūmes, ābeles.

Mājas vīnus saimnieki sākuši darīt 2011. gadā. Tos gatavo no dažādām ogām un augļiem (vīnogas, avenes, upenes, smiltsērkšķi, ķirši, ērkšķogas, dzērvenes, brūklenes, pīlādžogas, plūmes, āboli, ķirbji). “Drubazu” saimnieki bija pirmie Latvijā, kas sāka darīt ķirbju vīnu. Saimniecībā katru gadu tiek saražots ap 1000 litru mājas vīna.

“Drubazu” saimnieki – Dzērvju ģimene

Andris un Smaida Dzērves ar bērniem atguva senču zemi. Pastāvīgi viņi sāka šeit dzīvot ap 2000. gadu. Toreiz viss bija nolaists un nesakopts. Pēc daudzu gadu gara un  neatlaidīga darba tagad saimniecība ir ļoti sakopta, ik uz soļa var baudīt dabas skaistumu un to, kā viss tiek rūpīgi uzturēts.

To, ka Andris savulaik strādājis meliorācijā, var redzēt pēc vairākiem dīķiem, kas te ierīkoti. Tos rotā krāšņas ūdensrozes, peld zivis. Pie Abavas upes jauka atpūtas vieta – rosās pīles, lēkā zivis, čivina putni, lido tauriņi…

Tagad saimniecības vadītājs un virzītājs ir Ģirts Dzērve (1989), kurš pārņēmis saimniecību no vecākiem. Viņš ir jaunākais bērns ģimenē (ir trīs vecākas māsas). Galvenā vīna darītāja gan vēl ir mamma, kuras prasmi pamazām pārņem dēls.  

“Drubazu” vīni

Latvijas klimatā audzētajām vīnogām ir pluss: spēcīgs aromāts un lielāka izturība pret slimībām un salu. Tāpēc pie mums nav nepieciešama regulāra miglošana, bez kā nevar iztikt  Eiropā,  bet  ir jāiegulda liels roku darbs vīnogulāju kopšanā, tāpēc vīnogulāju platība nav liela.

© Paulis Stars, 01.10.2020.

Informācija aktualizēta 29.06.2021.
Foto no z/s ” Drubazas” arhīva.

Apkārtnē. Tikai 2,5 km attālumā ir skaistā Kurzemes mazpilsēta Sabile ar daudzajiem apskates objektiem: Sabiles Vīna kalns, Sabiles pilskalns, amatnieku darbnīcas, atpūtas bāze “ Zviedru cepure”, Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs.


Saistītie ceļveži un raksti:

 1. “Kurzemes Šveice”: Kandava – Sabile – Abavas rumba – Māras kambari – Renda – Kuldīga – maršruta ceļvedis
 2. Sabile – pilsētas ceļvedis
 3. Drubazu botānikas taka un govju ganības


Rezervē naktsmājas SabilēBooking.com