LATVIJA: Kurzeme: “Kurzemes Šveice”: Kandava – (Sabile) – Abavas rumba – Māras kambari – Renda – (KULDĪGA)

Latvija => Kurzeme => maršruta ceļvedis: “Kurzemes Šveice”: Kandava – (Sabile) – Abavas rumba – Māras kambari – Renda – (KULDĪGA)

Ceļvedis publicēts (pagaidu versija): 01.10.2020., versija: 01.10.2020., rediģēts: 01.10.2020.
Ceļveža apjoms: 34 lpp., faila lielums: 2 Mb

Šī ir ceļveža pagaidu versija (tiks pārstrādāta un papildināta).
Aicinām atbalstīt pilnvērtīga ceļveža izveidi!

Spiediet pogu ‘donate’ vai pārskaitiet ziedojumu uz mūsu kontu
Tūrisma Attīstības Biedrība
Reģ. nr. 40008284135
LV89UNLA0055001098574

Ceļvedī aprakstīta Kurzemes centrālā daļa. Ceļa posms starp gleznainajām mazpilsētām Kandavu un Sabili tiek dēvēts par ‘Kurzemes Šveici’. Šo maršrutu varam nosaukt par ‘vīna darītavu un ūdenskritumu maršrutu’ – pirms Sabiles ir vīna darītavas “Abavas” un “Drubazas”, pašā Sabilē vīna dārzs un Rentā – “Vini Curlandia”. Ūdenskritumu ir daudz – slavenā Abavas rumba, Virsaišu, Valgales, Veģupītes, Īvandes (Rendā), Riežupes un Veldzes. Vēl maršrutam raksturīgas smilšakmens alas (Matkules Velnala, Māras kambari un Riežupes alas), kā arī pilskalni – Kandavas, Buses un Sabiles.‪‬‬‬

Karte: Google Maps

MARŠRUTS:

No Rīgas-Ventspils šosejas (A10/E22) griežam uz ceļu P130 (braucot no Rīgas puses – 8 km aiz Pūres). Apskatām gleznaino Kandavu ar iespaidīgo tiltu pār Abavu, bruņinieku pilskalnu ar viduslaiku pils paliekām, aizejam līdz centrālajam laukumam un promenādei. Īpaši iesakām apskatīt greznos kokgriezumus Kandavas luterāņu baznīcas interjerā. Kandavas apkārtnē atrodas Rūmenes muiža, netālu arī Velnakmens un Velna ala, kā arī Matkules pilskalns. Tieši pirms Sabiles ir iespēja degustēt vīnu “Abavās” un “Drubazās”, kā arī izstaigāt Drubazu botānikas taku. SABILĒ ir daudz ko darīt, bet par to atsevišķā ceļvedī. Drīz jau arī slavenais ūdenskritums Abavas rumba, drusku tālāk – Māras kambari. Rendā atrodas Vīna dārzs un vīnotava “Vini Curlandia”, sens apbedījums “Velna laiva” un Īvandes ūdenskritumi. Maršruts noslēdzas KULDĪGĀ (par to ir atsevišķs ceļvedis).

Ceļvedis PDF formātā

Ja ceļvedis neveras vaļā pārlūkprogrammā, to jāmeklē lejupielādēto failu mapē

Lejupielādējamais fails (.pdf) ir A4 formātā – to ir ērti izdrukāt un ņemt līdzi ceļā. Vai arī – ceļojuma laikā var lasīt planšetdatorā vai viedtālrunī.


Saistītie ceļveži un raksti:


Rezervē naktsmājasBooking.com