Ģimenes vīna darītavas “Abavas” saimniecība Sabilē

Atrodas 3,5 km pirms Sabiles centra (braucot pa ceļu P130 no Kandavas). +371 29 125 518 (Liene), [email protected]Ekskursija ar vīna degustāciju (2017): 7-10 EUR / personai (atkarībā no cilvēku skaita grupā).

Pašā Abavas senlejas sirdī, netālu pirms Sabiles, atrodas Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidotais un attīstītais uzņēmums, kas nodarbojas ar kvalitatīvu dzērienu ražošanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām.

Kopš 2012. gada vasaras saimnieki piedāvā ekskursijas un vīnu degustācijas. Viesiem iespējams apskatīt vienu no lielākajiem Latvijas vīnogu dārziem. Tāpat no plienakmeņiem būvētā kūtiņā ir atvērta Vīnotava – vieta, kur baudīt “Abavas” dzērienus, burvīgu skatu uz Abavas ieleju un uzzināt vairāk par saimnieku pieredzi vīnogu audzēšanā un vīna darīšanā.

Iedvesma un vēlme iekopt vīna dārzu un izveidot vīna darītavu radās 2007. gada rudenī, apceļojot Itālijas mazās vīna darītavas Toskānā. Sākotnējais plāns fokusējās tikai uz vīnogu audzēšanu un vīnogu vīna darīšanu. Šim nolūkam ģimene iegādājās lauku īpašumu 3 km no Sabiles, tas atrodas Abavas upes ielejas dienvidu nogāzes augšdaļā.

2010. gada vasarā, īstenojot ES Lauku atbalsta programmas apakšprogrammu “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem”, Sabiles īpašumā tika iestādīts vīnogu dārzs. Tagad paralēli vīnogām saimniecībā audzē arī upenes, avenes, zemenes, rabarberus un plūškokus. Ir izveidota sava ābeļu šķirņu kolekcija, kas 2014. gada rudenī pārtapa jaunā ābeļdārzā.

“Abavas” dzērienu pamatā ir četras lieliskas Latvijas augļu un ogu kultūras – āboli, aronijas, upenes un rabarberi. Siltajos mēnešos tie sasmeļas Latvijas vasaras sauli un smaržu, rudenī tiek pārvērsti sulās, tad gadu gatavināti vīna mucās, lai kā augstvērtīgi un ļoti kvalitatīvi dzērieni iepriecinātu garšas baudītājus, ikdienu pārvērstu svētkos, bet svētkus darītu neaizmirstamus. Dzērieni nemainīgi izceļas ar augstu kvalitāti, bagātīgu garšu buķeti un izteiksmīgu aromātu. Tie baudāmi labākajos Latvijas restorānos, virknē krodziņu un kafejnīcu, kā arī iegādājami tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Informācija aktualizēta 2017.

Saistītie raksti:

Vīna darītava “Abavas” – Slampes pagasts, Tukuma novads

  • Sabile – pilsētas ceļvedis

Atrodi naktsmājas Sabilē!Booking.com