Viesnīca “Brūzis” *** – Smiltene

Tikai 10 minūšu gājiena attālumā no Smitenes pilsētas centra, ainaviska parka teritorijā, ciemiņus gaida savdabīga trīszvaigžņu viesnīca. “Brūzī” harmoniski sadzīvo mūsdienīgais ar senatni un apkārtējās dabas spēks izjūtams ikvienam, pat neizejot no viesnīcas. Visi laipni aicināti ieturēt maltīti viesnīcas restorānā, īrēt telpas semināriem un nelielām svinībām. Piedāvājumā ir pirts procedūras un masāžas.

    • https://www.facebook.com/ParkHotelBruzis
    • Brūža iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729,  GPS: 57.42800, 25.91598
    • +371 64 773 708, [email protected].
    • Valodas: latviešu, krievu, angļu.
    • Numuriņa cena (ar brokastīm): vienai persona 35-85 EUR, divām personām 58-85 EUR, 7 – 12 g veciem bērniem 50% atlaide nakšņošanai, bērniem līdz 7 g vecumam  par brīvu. Pirts telpu īre: 70 EUR par 4 stundām, par katru nākamo stundu papildus 10 EUR.

Piedāvājums: Nakšņošana vienvietīgos un divvietīgos numuriņos, divas semināru zāles, pirts, masāžas, restorāns. Pieejamība: Bezmaksas stāvvieta, viesnīca pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, draudzīga mājdzīvniekiem.

Atdzimst jaunā veidolā

Skaistais mūra nams atrodas Smiltenes pievārtē, Brūža ielas galā. Kādreiz ēkā darbojies  brūzis jeb alus darītava, tādēļ viesnīcai šāds nosaukums. Par to, ka ēka celta pirms vairāk nekā simts gadiem, liecina ne tikai uzraksts “1888.gads”, bet arī dažādie materiāli, kas parādās nama fasādē. Vērojot nama aizmugurējo sienu, var redzēt, ka ēka ir būvēta pa daļām dažādos laikos – te atklājas gan akmens mūris, gan koks, gan jauns apmetums.

Vēstures liecības stāsta, ka Smiltenes krogos 19. gadsimta beigās bija iecienīts Kokmuižas alus, tāpēc 1893. gadā firsts Pauls Līvens šeit ierīkoja savu alus brūzi. Diemžēl šeit brūvētajam alum nebija piekrišanas, tāpēc brūzi drīz vien likvidēja un ierīkoja Kokmuižas alus noliktavu. Laika ritumā no ēkas bija saglabājušās tikai mūra sienas. Jumts bija pilnībā iegruvis, teritorija pamesta un aizaugusi. 2000. gada nogalē ēka atdzima no jauna – jau kā viesnīca. 

Saldam miegam un svarīgām sarunām

Viesnīcā iekārtoti 15 omulīgi numuriņi. Klientiem pieejamas gan vienvietīgās, gan divvietīgās istabas. Ja nepieciešams, tajās ir iespējams ievietot arī papildgultas, gultiņu vai šūpulīti bērniņam. Divi no numuriņiem piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Lai miegs būtu vēl saldāks, viesnīca piedāvā izbaudīt vairākus masāžu veidus, kas ļaus gan relaksēties, gan sevi palutināt. Par to jāvienojas iepriekš – masāžas speciāliste ieradīsies viesnīcā pie konkrētajiem viesiem.

Gardas maltītes piedāvā restorāns. “Brūža” viesus no rīta sagaidīs bagātīgas un sātīgas brokastis, kas iekļautas nakšņošanas cenā. Dienas gaitā pieejama ēdienkarte citām ēdienreizēm restorānā-bārā uz vietas. Var arī izvēlēties ēdienus līdzņemšanai. Ēdienkartē norādīti alergēni, un kādu sev piemērotu ēdienu atradīs arī veģetārieši un vegāni. Siltākā laikā restorāna apmeklētāji var ieturēt maltīti svaigā gaisā, baudot parka ainavu un mierīgo atmosfēru. Iepriekš pasūtot, restorāna pavāri parūpēsies arī par galdu klāšanu banketiem un svinībām.

Pasākumiem var izvēlēties kādu no divām zālēm. Lielā zāle var uzņemt līdz pat 80 semināra dalībnieku, savukārt svinību un citu pasākumu laikā tajā ērti jutīsies līdz 65 cilvēkiem. Mazā zāle ir nodrošināta ar privātu ieeju un piemērota gan nopietnām biznesa apspriedēm līdz 15 cilvēkiem, gan privātām svinībām omulīgā atmosfērā.

 

Pirts pazemē

Relaksēties, sasildīties un attīrīties iespējams viesnīcas pirtī. Tā iekārtota unikālā, senā pagrabā ar augstām velvēm un mūra sienām. Ar malku kurināmās slapjās pirts neatņemama sastāvdaļa ir kārtīga nopēršanās, kas kopā ar karsto gaisu uzlabos asinsriti, atslābinās un no organisma izvadīs šlakvielas. Pēc izkarsēšanās tos, kas vēlas atvēsināties, gaidīs neliels baseins. Pirts komplekss pieejams arī nelielām svinībām līdz 20 personām. Uzkodas viesi var sagatavot paši vai arī pasūtīt maltīti viesnīcas restorānā. 

Atpūta parkā

Smiltenes Vecais parks, kas ieskauj viesnīcu, smilteniešu un pilsētas apmeklētāju vidū ir iecienīts tā gleznainās apkārtnes dēļ. Tam cauri ved asfaltēti celiņi un koka laipas, padarot parku piemērotu laiskām pastaigām. Blakus atrodas Vidusezers, un gar pašu viesnīcu loku met upe ar neparastu un vīrišķīgu vārdu Abuls.

Pretim viesnīcai ir dīķis ar strūklaku, kura vienīgā Latvijā darbojas, izmantojot ūdenslīmeņa starpību dīķī un kanālā. Piecu minūšu gājiena attālumā atrodas Tepera ezers, kas izveidots, aizsprostojot Abulu. Parkā var aplūkot ezera promenādi, ūdenskritumu, ūdensrožu dīķi. Tepera ezerā peldošā strūklaka īpaši skaista ir vakara stundās, kad tiek izgaismota. Ūdenstilpnes iecienījušas mežapīles un gulbji, parkā mīt arī bebri un vāveres.

Aktīvas atpūtas cienītājus iepriecinās peldvietas un sporta laukumi, noderīgas būs SUP dēļu, smailīšu, skrituļslidu, skrejriteņu, kartingu un citu aktīvās atpūtas piederumu nomas vietas.

© Līva Klismeta, 16.03.2021.

Informācija aktualizēta 25.03.2021.
Foto no Viesnīcas “Brūzis” arhīva