Poznaņas parki

Poznaņā ir vairāki lielāki un mazāki pilsētnieku pastaigām iemīļoti parki.

TŪKSTOŠGADES PARKS (Tysiaclecia), kas izveidots pie Maltanskas ezera (jezioro Maltanskie). 2,2 km garais ezers izveidots mākslīgi, uzceļot dambi uz Cibinas upes. Pie parka atrodas ūdens izklaižu parks Termy Maltanskie, kurā ir gan sporta baseins, gan dažādas pirtis, gan ūdens atrakcijas un slīdkalniņi maziem un lieliem ūdensprieku cienītājiem (no Doma salas nav tālu, var aiziet).

CITADELES PARKS (Cytadela) aicina izzināt vēsturi un aplūkot pieminekļus un skulptūras, kā arī pastaigāt un papriecāties par ziediem rozārijā. Parkā atrodas Kara tehnikas muzejs (Muzeum Uzbrojenia), ierīkots vecajos Prūšu laika fortos, un Poznaņas armijas muzejs. Piemineklis Varoņiem pie Lielbritānijas un Padomju Otrā pasaules karā kritušo karavīru kapsētas. Piemineklis “Miera un  tautu draudzības zvans”, kā arī ļoti interesanta skulptūru grupa – “Neatzītie” (Nierozpoznani) – 112 čuguna kāju figūras, kas uzstādītas 2002. gadā, atzīmējot Poznaņas 750. gadadienu. Darba autore ir vietējā māksliniece Magdalena Abakanoviča. Aplūkojama ir arī citadele, daļa no atlikušajām prūšu laika aizsardzības būvēm.


Informāciju apkopojusi ekskursiju vadītāja Sarmīte Krieva[email protected], +371 29 457 583

Informācija aktualizēta 18.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:

  • POLIJA: (VARŠAVA)-LODZA-Kalica-Gnezno-POZNAŅA-Svebodzina-Slubice – maršruta ceļvedis
  • Lielpolija – kultūrvēsturisks reģions Polijā
  • Poznaņa – pilsēta Polijā

Atrodiet naktsmājas Poznaņā!

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’)!Booking.com