Doma sala (Ostrów Tumski) Poznaņā

Senākā pilsētas daļā atrodas nedaudz ārpus vecpilsētas (ejot kājām iznāk garāks ceļš, var braukt ar tramvaju vai ar auto, mašīnu var novietot uz Panny Marii ielas). 10.gs. tajā atradās viena no pirmajām valsts galvaspilsētām.

Mūsdienās salas ainavā dominē katedrāles gotiskie torņi. POZNAŅAS SV. PĒTERA UN PĀVILA KATEDRĀLE uzcelta vietā, kur atradās pirmā baznīca Poznaņā – agrīnās romānikas stila bazilika (966), kurā apbedīja pirmos Polijas valdniekus. Šī bazilika tika sagrauta 1034.-1038.g. pagānu dumpju un Bohēmijas karaļa Bžetislava karagājiena laikā. Dievnamu pēc tam uzcēla no jauna, gotikas un baroka laikmetos pārbūvējot. Tagadējo gotisko izskatu katedrāle ieguva, kad to atjaunoja pēc Otrā pasaules kara. Interjerā ir 12 brīnišķīgas kapelas, no kurām ievērojamākā ir 1834.-1841.g. izveidotā Zelta kapela, kur apglabāti divi no Polijas pirmajiem valdniekiem – Meško I un Boļeslavs Drošsirdīgais. Ir šeit arī lieliski vēstures mantojuma mākslas darbi.

Netālu no katedrāles atrodas mazā gotiskā Sv. Marijas baznīca (1431-1448). Vērts aplūkot arī Lubraņska akadēmiju – pirmo Poznaņas augstskolu. To 1518. gadā nodibināja bīskaps Jans Lubraņskis.

Uz salas atrodas daudzas kanoniķu un vikāru mājas, kā arī Arhidiacēzes muzejs.


Informāciju apkopojusi ekskursiju vadītāja Sarmīte Krieva[email protected], +371 29 457 583

Informācija aktualizēta 18.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:

  • POLIJA: (VARŠAVA)-LODZA-Kalica-Gnezno-POZNAŅA-Svebodzina-Slubice – maršruta ceļvedis
  • Lielpolija – kultūrvēsturisks reģions Polijā
  • Poznaņa – pilsēta Polijā

Atrodiet naktsmājas Poznaņā!

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’)!Booking.com