Cēsu muzeja priekšmetu rādītava

Lielā Skolas iela 6. Iespējams apmeklēt iepriekš piesakot, +371 22 014 848

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sniedz unikālu iespēju – klātienē apskatīt un iepazīties ar gadsimtiem seniem priekšmetiem, no kuriem daudzi līdz šim nav bijuši izstādīti muzeja ekspozīcijās. Apmeklējot šo vietu, gan tālā, gan pavisam nesenā vēsture atklāsies neparastā veidā, kas vienlaicīgi līdzinās gan piedzīvojumam, gan arī ceļojumam laikā.

Telpas viena daļa ir iekārtota kā 19. gadsimta skolas klase, bet otra daļa atvēlēta plauktiem, kuros izvietota daudzveidīga priekšmetu kolekcija. Skolēni var iejusties 19. gadsimta skolas atmosfērā, apgūstot gan rakstīšanu, gan rēķināšanu stingru skolmeistarieņu vadībā.

Mācību stundu muzeja speciālistes sagatavojušas, izmantojot muzeja krājumā esošās mācību grāmatas un tajās atrodamās mācību metodes. Nepaklausīgākajiem skolēniem nākas arī izciest sodu – klases priekšā jātup uz zirņiem un jāiemācās dzejolis.

Papildus senajai skolai bērni muzejpedagoga vadībā var doties seno lietu pasaulē un iepazīt atvērtā krājuma plauktos esošos dažādos priekšmetus – šeit ir mūzikas instrumenti, pulksteņi, kārbiņas, lampas. Par daudzu citi priekšmeti pielietojumu apmeklētājam bieži vien atliek minēt. Krājuma apmeklējums izvēršas par savdabīgu piedzīvojumu. It sevišķi tādēļ, ka priekšmeti no apmeklētāja nav nošķirti ar vitrīnu aizsargstikliem, bet muzeja speciālista uzraudzībā ir arī aptaustāmi un aplūkojami tuvāk.

informācija aktualizēta 15.10.2020.

Cēsis – pilsētas ceļvedis