Kalnansu purva jeb Bezdibeņa ezera taka – Kabiles pagasts, Kuldīgas novads

 Kalnansu purva taka jeb Bezdibeņa ezera taka atrodas pavisam netālu no Kuldīgas, blakus Kabilei. Tā ir tikai 1,3 km gara, tomēr te, īpaši augustā un septembrī,  aplūkojama varen krāšņa augstā sūnu purva ainava.

Kabiles novads, Kuldīgas novads,  GPS 56.90675 22.39891


Šeit ir  gan krāsu kontrasti, gan bagātīgs ogu klāsts: lācenes, mellenes, zilenes, vistenes, dzērvenes, brūklenes un neēdamās čūskogas.

Bezdibeņa ezers ir 6-7 metrus dziļš (vietumis 12 metrus). Runā, ka šim purva ezeram ir ļoti mīksts, ārstniecisks ūdens. Nostāsti vēstījuši, ka tas varētu būt dziļākais ezers Latvijā, tāpēc tas nosaukts par Bezdibeņa ezeru. Vēlāk  noskaidrots, ka ezera patiesais dziļums ir tikai 7 m.

Lokveida taka nesen atjaunota un ir teicamā stāvoklī, turklāt gana plata, lai to izbrauktu gan ar bērnu, gan invalīdu ratiņiem. Pie takas ir labiekārtota vieta atpūtai ar galdu un soliem. Pirms Otrā pasaules kara Kalnansu purvā nelielā daudzumā tikusi iegūta kūdra, tomēr šobrīd te saimnieciskā darbība aizliegta. Kalnansu purvs ir tipisks augstā purva paraugs, tāpēc tas ir aizsargājams, tāpat kā apkārtējā zona (kopumā ap 30 ha).

Teksts un foto: Zaiga Kaire

Publikācija veidota sadarbībā ar