Siguldas futbolgolfa parks

Pāris minūšu brauciena attālumā no Siguldas atrodas Baltijā pirmais 18 bedrīšu futbolgolfa parks. Vietas moto skan: ‘Pārvērt pastaigu brīvā dabā aizraujošā piedzīvojumā!’. Futbola un golfa kombinācija ieintriģē topošos spēlētājus, bet zinātāji atgriežas atkal, lai lieliski atpūstos un uzlabotu spēles rezultātu. Iekoptā teritorija un salīdzinoši nesen Latvijā sevi pieteikušais sporta veids aicina uzvilkt ērtākus apavus un nodoties aktīvai izklaidei. Tas nekas, ja nav  priekšzināšanu. Galvenais ir sacensību gars.

Piedāvājums: Futbolgolfa spēles laukuma izmantošana un spēlei nepieciešamais inventārs, atpūtas vietas ar piknika iespējām, grils un ugunskura vieta, korporatīvie pasākumi, atpūta ar klasi, atpūta dzimšanas dienā un citos svētkos, vecpuišu un vecmeitu ballītes.

Gaujas Nacionālā parka teritorijā, netālu no Turaidas muzejrezervāta, kopš 2017. gada darbojas Siguldas futbolgolfa parks. Tas viegli sasniedzams ar auto, atrodas vien 10 minūšu brauciena attālumā no Siguldas. Izmantojot sabiedrisko transportu, jāizkāpj autobusa pieturā pie Turaidas muzejrezervāta.

Parka teritorijā izvietota 18 bedrīšu futbolgolfa trase ar dažādas sarežģītības šķēršļiem, kā arī vairākas atpūtas vietas piknikam.

Savienojot futbolu un golfu

Jau vārds “futbolgolfs” saka priekšā, ka uz laukuma sagaidāms futbola un golfa krustojums. Futbolgolfs ir spēle, kurā no starta laukuma ar pēc iespējas mazāku spērienu skaitu futbola bumba jāiesper bedrītē. Šī sporta norise ir līdzīga golfam, taču golfa bumbiņas vietā spēlētāji izmanto 5. izmēra futbola bumbu un sitienus izdara nevis ar nūju, bet gan ar spērieniem. Arī bedrītes ir manāmi lielākas nekā golfā.

Futbolgolfa spēlē uzvarētājs vai uzvarētājkomanda ir tā, kura 18 bedrītes ir izspēlējusi ar mazāko spērienu skaitu. Lai pieveiktu vienu spēles apli, jārēķinās ar 1 vai 2 stundām. Spēles ilgums ir atkarīgs no cilvēku skaita, kas vienlaicīgi spēlē uz bedrīti. 

Futbolgolfa spēles izcelsme meklējama 20. gadsimta sākumā Skandināvijā, kur tas joprojām ir ļoti populārs tautas sporta veids. Laukumi tiek veidoti pļavās un mežos, piemērojoties esošam reljefam, tajā izvietojot dažādus šķēršļus, lai spēle būtu vēl interesantāka.

Siguldas futbolgolfa parks ir veidots saskaņā ar starptautiskajiem futbolgolfa noteikumiem, spēles laukumu iekārtojot pļavas un meža teritorijā un papildinot trasi ar dažādiem šķēršļiem. Te notiek ne tikai atpūtas spēles, bet arī sporta sacensības.

Atliek vien pamēģināt

Lai izmēģinātu šo sporta veidu, nav nepieciešamas priekšzināšanas un arī fiziskajai sagatavotībai nav nozīmes. Pirms aktivitātēm spēlētāji tiek iepazīstināti ar noteikumiem, bet, ja ir vēlēšanās jau iepriekš sagatavoties, jāņem talkā video: https://fb.watch/3Cf2tt9kG8/. Tie atvieglos spēles gaitu un ļaus neapjukt, ja, piemēram, bumba zālāja vietā trāpījusi dīķī.

Nav jānodrošinās ar speciālu aprīkojumu un apģērbu, vien jāapauj ērti apavi. Laukumā gan nedrīkst spēlēt ar futbola bučiem. Nepieciešamais inventārs spēlei, 5.izmēra futbola bumba, tiks nodrošināts. Toties, ja spēlētājiem ir sava mīļākā vai veiksmīgā 5. izmēra futbola bumba, to var droši ņemt līdzi un iemēģināt arī futbolgolfā. 

Parks apmeklētājiem pieejams visu gadu, lai gan jārēķinās ar laika apstākļiem. Rudenī spēles sezona turpinās, līdz sākas ilgstošas lietavas. Arī ziemā laukums pieejams spēlēm, ja ir pietiekami liels sals un nav pārāk daudz sniega.

Pēc parka apmeklējuma atstātās atsauksmes liecina, ka pietiek tikai vienreiz pamēģināt, lai kļūtu par spēles fanu. Spēles noris starp draugiem, ģimenēm un darba kolektīviem. Sacensību garam dzirkstelīti piešķiļ arī rekordistu saraksts ar labāko spēlētāju rezultātiem. Titulu aizstāvēt ir svarīgi, tāpēc daudzi atgriežas, lai uzlabotu rezultātu, ja tas ticis pārspēts.

Prasmes parāda sacenšoties

Tiem, kas jau ir iemēģinājuši futbolgolfu vairākās spēlēs, meistarību iespējams pierādīt arī sacensībās. Siguldas futbolgolfa parka saimnieki, kā šī sporta entuziasti un tā aizsācēji Latvijā, pirmo Latvijas futbolgolfa čempionātu organizēja 2019. gadā un to organizē katru gadu. Sacensību dalībnieki ir futbolgolfa piekritēji, puiši un meitenes, kas vēlas savas prasmes pārbaudīt sacensību gaisotnē –  individuālās un pāru spēlēs. 

Futbolgolfs fanu vidū ir izpelnījies slavu kā azartiska, reizē smieklīga un pārsteidzoša spēle. Priekšzināšanas, sagatavotība, aprīkojums – tas šeit nav svarīgi. Svarīga ir vēlme izmēģināt ko jaunu un izbaudīt aktīvu atpūtu svaigā gaisā. 

Cenas

  • Viens spēles aplis (Futbolgolfa spēle – 18 bedrītes): pieaugušajiem 10 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 8 EUR. Cenā iekļauts nepieciešamais inventārs spēlei.
  • Papildus piedāvājums: Uzturēšanās maksa teritorijā pēc spēles:
    20 EUR/ h līdz 30 personām, par katru nākošo personu papildus 1 EUR
  • Pieejamas atpūta vietas, piknika vietas, ugunskura vietas ar malku,  grils (ogles nav iekļautas cenā), šūpoles, mazais futbola laukums 

Teksts: Līva Klismeta, 11.02.2021.

Informācija aktualizēta 15.02.2022.