LATVIJA: Vidzeme: (Priekuļi) – RAUNA – Drusti – Auļukalns – Gatarta – (Jaunpiebalga)

Latvija => Vidzeme

 

Maršruta ceļvedis PDF formātā
Spied šeit

ceļveža vāks

Ja ceļvedis neveras vaļā pārlūkprogrammā, to jāmeklē lejupielādēto failu mapē

Rauna – vieta, kur būt! Tā, pavisam īsi un pašapzinīgi, ceļotājus pie sevis aicina mazais Raunas novads, piedāvājot iepazīt labāko, kas tam ir. Te kopā savijusies Ziemeļvidzemes savdabīgā daba ar cilvēku radīto kultūras un vēstures mantojumu. Raunas centrā majestātiski slejas viduslaiku pilsdrupas un par senām cīņām pret krustnešiem stāsta iespaidīgais Tanīsa pilskalns. Te skumji lāso unikālais Raunas Staburags – Latvijā vienīgā šūnakmens krauja, kas mums vēl palikusi pēc Daugavas Staburaga appludināšanas.

Drustu pusē vēstures nostāstus glabā un durvis apmeklētājiem no jauna ver vecās muižas, bet noslēpumainais Piltiņkalns mudina harmonizēt savu dzīvi, izejot labirintus. Raunas un Drustu puse pievelk radošus, uzņēmīgus cilvēkus, un veidojas  jaunas ražotnes un koši dārzi, viesu mājas un atpūtas kompleksi. Vajag tikai doties uz Raunas pusi, to visu saredzēt un ieklausīties!

Raunas stādaudzētavaRaunas stādaudzētava (foto: Raunas stādaudzetavas arhīvs)

Raunas novada interneta vietne: https://rauna.lv/

Raunas novada tūrisma informācijas centrs:
+371 20 113 881, [email protected]
https://visit.rauna.lv/

Karte: Google Maps

MARŠRUTS:

Maršruts, sācies Priekuļos, ved garām Vaives dzirnavām un cauri Jaunraunai. Ir daudz ko redzēt un piedzīvot RAUNĀ! Noteikti jāredz slavenā kaļķiežu klints Raunas Staburags, kam netālu ir Velna ala. Par sirmu senatni Raunā atgādina latgaļu pilskalns – Tanīsa kalns, Raunas pilsdrupas un Raunas luterāņu baznīca. Ar īpašiem gardumiem cienā “Latvijas ķiploks”, dabīgo čipsu ražotne “Latnature” un Siera un makaronu ražotne. “Baižkalna staļļi” piedāvā zirgu izjādes, bet stādaudzētava “Kaliņi” iepazīstina ar augu valsts noslēpumiem. Nedaudz tālāk no novada centra atrodas lauku sēta “Ķeveiti”, kur audzē aitas.

Lai tālāk dotos uz Drustiem, ir jāšķērso Vidzemes šoseja. Pāris kilometrus pabraucot pa to uz vienu un otru pusi, ir iespēja iepazīt divas interesanta vietas – Raunas cepli un zemnieku saimniecību “Jaun-Ieviņas”.

Pa zemes ceļu braucam uz mazu ezeriņu ieskautajiem Drustiem, kur vēl saglabājušās vecās muižas apbūves ēkas un baznīca. Te var apmeklēt novadpētniecības muzeju un Seno amatu darbnīcu. Daudz interesanta ir Drustu tuvākajā apkaimē, vien pāris kilometru attālumā, – par kultūrtelpu topošā Auļukalna muižas kungu māja, nedaudz mistiskais Piltiņkalns, daudzpusīgais atpūtas komplekss “Pļavnas”, glempings “DiDille” un Gatartas muiža. Maršruts noslēdzas Jaunpiebalgā.

 

Maršruta ceļvedis PDF formātā
 

Raunas staburags
Raunas staburags (foto: Raunas novada arhīvs)
Ceļvedis publicēts: 18.02.2021., versija: 18.02.2021., rediģēts: 18.02.2021.
Ceļveža apjoms: 56 lpp., faila lielums: 4,6 Mb.

 

Rezervē naktsmājasBooking.com