VIDZEME: Cēsis – Priekuļi – RAUNA – Drusti – Jaunpiebalga – lejupielādējams maršruta ceļvedis

Latvija => Vidzeme

Lejupielādēt maršruta ceļvedi PDF formātā (64 lappuses)
LEJUPIELĀDĒT CEĻVEDI

Nosūtīt lejupielādes saiti uz e-pastu:

Apliecinu, ka esmu iepazinies ar Privātuma Politiku un tai pilnībā piekrītu privātuma Politika.

Piekrītu saņemt vērtīgu informāciju par ceļošanas iespējām no Ceļveži.Lv.

Rauna – vieta, kur būt! Tā, pavisam īsi un pašapzinīgi, ceļotājus pie sevis aicina mazais Raunas novads, piedāvājot iepazīt labāko, kas tam ir. Te kopā savijusies Ziemeļvidzemes savdabīgā daba ar cilvēku radīto kultūras un vēstures mantojumu. Raunas centrā majestātiski slejas viduslaiku pilsdrupas un par senām cīņām pret krustnešiem stāsta iespaidīgais Tanīsa pilskalns. Te skumji lāso unikālais Raunas Staburags – Latvijā vienīgā šūnakmens krauja, kas mums vēl palikusi pēc Daugavas Staburaga appludināšanas.

Drustu pusē vēstures nostāstus glabā un durvis apmeklētājiem no jauna ver vecās muižas, bet noslēpumainais Piltiņkalns mudina harmonizēt savu dzīvi, izejot labirintus. Raunas un Drustu puse pievelk radošus, uzņēmīgus cilvēkus, un veidojas  jaunas ražotnes un koši dārzi, viesu mājas un atpūtas kompleksi. Vajag tikai doties uz Raunas pusi, to visu saredzēt un ieklausīties!

Raunas stādaudzētavaRaunas stādaudzētavas dārzs. Foto no Raunas stādaudzetavas arhīva

Raunas novada interneta vietne

https://rauna.lv/

Raunas novada domes atsauksme par ceļvedi: https://www.celvezi.lv/raksti/jaunumi/raunas-novada-domes-atsauksme-par-sadarbibu-ar-celvezi-lv/ 

Raunas novada tūrisma informācijas centrs:
+371 20 113 881, [email protected]

https://visit.rauna.lv/

MARŠRUTS

Maršruts, sācies Cēsīs, ved cauri Priekuļiem, garām Vaives dzirnavām un cauri Jaunraunai. Ir daudz ko redzēt un piedzīvot RAUNĀ! Noteikti jāredz slavenā kaļķiežu klints Raunas Staburags, kam netālu ir Velna ala. Par sirmu senatni Raunā atgādina latgaļu pilskalns Tanīsa kalns, pilsdrupas un luterāņu baznīca. Ar īpašiem gardumiem cienā dabīgo čipsu ražotne “Latnature” un Siera un makaronu ražotne. “Baižkalna staļļi” piedāvā zirgu izjādes, bet stādaudzētava “Kaliņi” un Lodziņu ģimenes kolekcijas dārzs iepazīstina ar augu valsts noslēpumiem. Nedaudz tālāk no Raunas centra atrodas lauku sēta “Ķeveiti”, kur audzē aitas, un Laimoņa Cepurīša keramikas darbnīca.

Raunas staburags
Raunas Staburags. Foto no Raunas novada domes arhīva

Rauna atrodas pavisam tuvu Vidzemes šosejai. Pāris kilometrus pabraucot pa to uz vienu un otru pusi, ir iespēja iepazīt divas interesanta vietas – Raunas cepli, kur top izteiksmīga keramika, un zemnieku saimniecību “Jaun-Ieviņas”, kur apskatāmi savvaļas zirgi.

Pa zemes ceļu braucam uz mazu ezeriņu ieskautajiem Drustiem, kur vēl saglabājušās vecās muižas apbūves ēkas un baznīca. Te var apmeklēt novadpētniecības muzeju un Seno amatu darbnīcu. Daudz interesanta ir Drustu tuvākajā apkaimē, vien pāris kilometru attālumā, – glempings “DiDille”, par kultūrtelpu topošā Auļukalna muižas kungu māja, daudzpusīgais atpūtas komplekss “Pļavnas”, izstāde “Savvaļa”, Gatartas muiža un nedaudz mistiskais Piltiņkalns. Maršruts ved cauri Melnbāržiem un noslēdzas Jaunpiebalgā.

Lejupielādēt maršruta ceļvedi PDF formātā (64 lappuses)
LEJUPIELĀDĒT CEĻVEDI

Nosūtīt lejupielādes saiti uz e-pastu:

Apliecinu, ka esmu iepazinies ar Privātuma Politiku un tai pilnībā piekrītu privātuma Politika.

Piekrītu saņemt vērtīgu informāciju par ceļošanas iespējām no Ceļveži.Lv.

Ceļveža versija: 16.05.2021.


Raunas TIC izdevumi


Rezervē naktsmājas
Booking.com