LATVIJA: Vidzeme: Limbažu-Cēsu ceļš (P14): (LIMBAŽI) – Umurga – Stalbe – Ungurmuiža – Auciems – Raiskums – (CĒSIS)

Latvija => Vidzeme => maršruta ceļvedis: Limbažu-Cēsu ceļš (P14): (LIMBAŽI) – Umurga – Stalbe – Ungurmuiža – Auciems – Raiskums – (CĒSIS)

Ceļvedis publicēts: 11.06.2020., versija: 17.09.2020., rediģēts: 17.09.2020.
Ceļveža apjoms: 26 lpp., faila lielums: 3,2 Mb

Ungurmuiža foto: Ungurmuiža

Ceļvedi sastādījis
ekskursiju vadītājs Ilmars Kukurs
[email protected], +371 26 151 664

Maršrutā, kas savieno “Sudraba pilsētu” Limbažus un Latvijas karoga šūpuli Cēsis, ienirsim vēstures, krāsu, garšu un smaržu virpulī.

Karte: Google Maps

MARŠRUTS:

Sāksim savu ceļu Limbažos ar stāstu, kāpēc Limbaži ir “Sudraba pilsēta” bet dažkārt to sauc arī par “Reņģu galvaspilsētu”, sasveicināsimies ar Latvijas himnas autoru Baumaņu Kārli un dosimies uz Umurgu izstaigāt vēl divu latviešu inteliģences dižgaru rakstnieka Jura Neikena un dzejnieka Friča Bārdas pēdās. Būs iespēja izbaudīt lavandas ziedu vilinošo skaistumu un smaržu, izjust Ungurmuižas īpašo auru un tās teikām un stāstiem apvīto vēsturi. Relaksēties īpašā pirts rituālā “Ziedu pirtī” vai vakarā klausoties putnu dziesmas, sagaidīt saulrietu laivā uz Raiskuma ezera. Iegrimt ziedu krāsu pasaulē “Jaunrūjās” vai nedaudz patrenēties jāšanā zirgu saimniecībā “Sandas”. Pakutināt garšas kārpiņas Raiskuma labuma darītavā vai apvienot sportiskas aktivitātes ar dabas baudīšanu, dodoties pārgājienā uz Ķeipenes pilskalnu un noslēgt braucienu vienā no Latvijas skaistākajām un vēsturiski bagātākajām pilsētām – Cēsīs.

Ceļvedis PDF formātā
Vidzeme 5 - ceļveža vāks

Ja ceļvedis neveras vaļā pārlūkprogrammā, to jāmeklē lejupielādēto failu mapē

Lejupielādējamais fails (.pdf) ir A4 formātā – to ir ērti izdrukāt un ņemt līdzi ceļā. Vai arī – ceļojuma laikā var lasīt planšetdatorā vai viedtālrunī.

Raiskuma labumi foto: Raiskuma labumi


Saistītie ceļveži un raksti:

  • VIDZEME: (Ragana) – Bīriņu pils – Vidriži – Lēdurga – Igates pils – LIMBAŽI – Aloja – Staicele – (Ainaži) – maršruta ceļvedis
  • VIDZEME: Via Hanseatica, A3/E264: “Sēnīte” – Murjāņi – Straupe – Vējiņu pazemes ezeri – Sietiņiezis – (VALMIERA) – Strenči – VALKA – maršruta ceļvedis
  • VIDZEME: CĒSIS – pilsētas ceļvedis