Saulkrastu novads

Pašvaldība Vidzemē, kas izveidota 2021. gada 1. jūlijā, apvienojot agrāko Saulkrastu novadu (tas izveidots 2009. gadā, reorganizējot Saulkrastu pilsētu ar lauku teritoriju par novadu) un Sējas novadu.

Saulkrastu novada teritorija stiepjas 17 kilometru garumā gar Baltijas jūras Rīgas jūras līča piekrasti, ietverot piejūras mežu joslu no Lilastes upes un ezera dienvidos līdz Zvejniekciemam ziemeļos, un 20 kilometru garumā uz austrumiem līdz Lojas un Gaujas upēm. Robežojas ziemeļos ar Limbažu novadu, austrumos ar Siguldas novadu un dienvidos ar Ādažu novadu. Novada centrs atrodas Saulkrastu pilsētā.

Novada platība ir 277,8 km2, iedzīvotāju skaits: 9230 (2021). Novadu šķērso starptautiskas nozīmes autoceļš VIA Baltica. Saulkrastu novadā ietilpst apdzīvotas vietas – Bātciems, Pabaži, Saulkrasti, Zvejniekciems, Loja, Sējā, Murjāņi, kā arī dārzkopības kooperatīvi. Novadam cauri tek sešas upes – Inčupe, Pēterupe, Ķīsupe, Aģe, Loja un Gauja.

Ņemot vērā, ka reģions ir ļoti populārs vasarnīcu rajons, vismaz piecus mēnešus Saulkrastu apkārtnē uzturas ap 50 000 cilvēku.

Novada domes priekšsēdētājs kopš 2018. gada decembra ir Normunds Līcis.

Informācija aktualizēta 08.01.2022.

Lejupielādējams pilsētas ceļvedis: Saulkrasti


Rezervē naktsmājas SaulkrastosBooking.com