Lielpolija (Wielkopolska)

Lielpolija ir viens no Polijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem, tās valstiskuma šūpulis. Šeit 10. gadsimtā sāka valdīt pirmā poļu valdnieku dinastija – Piasti.

Lielpolijā atrodas pirmā Polijas galvaspilsēta Gņezno un tādi vēstures pieminekļu kompleksi, kā Poznaņa (vojevodistes galvaspilsēta) un Kališa. Šeit atrodams daudz kultūrvērtību, Piastu dinastijas laika vēstures pieminekļi: vairāki desmiti romānikas un baroka stila baznīcu. Iespaidīgs ir viens no brīnišķīgākajiem klostera ansambļiem un milzīgā Vissvētākās jaunavas Marijas Bazilika Stari Liheņā, Svebodzinas pilsētā atrodas 36 m augstā Jēzus skulptūra. Reģionā skatāmas brīnišķīgas rezidences – Račiņsku pils Rogalinā, Dzjalinsku pils Kurņikā un Goluhovā, un Goržeņsku – Smelovā, kurā iekārtots poļu dzejnieka un rakstnieka Adama Mickeviča muzejs.  Savukārt  rezidencēs Gultovā, Racotā, Lubostroņā un Ridzinā ir iekārtotas viesnīcas.

Lielpolijas novads mūsdienās ietver Polijas Lielpolijas vojevodisti un daļu no Lubušas, Kujavijas-Pomožes un Lodzas vojevodistes.


Informāciju apkopojusi ekskursiju vadītāja Sarmīte Krieva[email protected], +371 29 457 583

Informācija aktualizēta 16.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:

  • POLIJA: (VARŠAVA)-LODZA-Kalica-Gnezno-POZNAŅA-Svebodzina-Slubice – maršruta ceļvedis
  • Poznaņa – pilsēta Polijā

Atrodiet naktsmājas Poznaņā!

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’)!Booking.com