Vecais tirgus laukums (Stary Rynek) Poznaņā

“Vecpilsētas sirds”. To ieskauj koši krāsoti renesanses un baroka stila pilsētnieku nami, starp kuriem krāšņi gozējas renesanses stilā celtais RĀTSNAMS ar trijos stāvos veidotām lodžijām, kas ir viena no skaistākajām pilsētas pārvaldes ēkām Eiropā. To 1550.-1560.g. cēlis itāļu arhitekts Džovanni Batista di Kvadro. Tūristus visvairāk saista rātsnama pulksteņa tornis – katru dienu pulksten 12:00 virs pulksteņa atveras durtiņas un parādās divi āži un 12 reizes sasit kopā ragus. Pašreiz rātsnamā atrodas Poznaņas vēstures muzejs. Pirmajā stāvā apskatāma Lielā zāle, kuras greznie rotājumi liecina par agrāko pilsētas galvu pārticību. Nozīmīgas mākslas darbu kolekcijas izstādītas arī Karaļa zālē un Tiesas istabā.

Blakus rātsnamam atrodas 1958-1960.g. no jauna uzbūvētā Svaru ēka (Waga Miejska) – 1890. gadā nojauktās renesanses stila būves kopija.

Vecā tirgus laukuma centrālais objekts ir barokālā PROSERPINAS STRŪKLAKA, netālu no tās 1535. gadā veidota akmens kauna staba kopija un strūklaka ar zemnieces Bambergas ar nēšiem skulptūru, kas uzstādīta, pieminot katoļu zemniekus, kurus 18. gadsimta sākumā no Bambergas Dienvidvācijā pārvietoja uz Poznaņu.

Daudzas Vecā tirgus laukuma ēkas ir saglabājušas savus vēsturiskos stāstus.

Stary Rynek 43 – vecākā Poznaņas aptieka “Zem baltā ērgļa”, darbojas kopš 1564. gada.

Stary Rynek 48 – 12.gs. būvētā ēka līdz pat šodienai saglabājusi gotiskos pagrabus. 16.gs. tā ir bijusi ārsta un astrologa, kā arī pilsētas mēra Kaspera Gorskija rezidence.

Tirgus laukuma rietumu daļā atrodas 1776. gadā būvētā Dzialinsku pils, kuras eleganto klasicisma fasādi vainago liels ērglis un rotā romiešu karavīru tēli (tagad te atrodas bibliotēka, teātris, izstāžu zāle un koncertzāle), bet laukuma pretējā (DA) stūrī – 1548. gadā celtā renesanses stila Gurkuvu pils (tagad arheoloģiskais muzejs) ar skaistu iekšējo pagalmu.

Pie Gurkuvu pils pagriežoties uz Svetoslavska ielu (ul.Swietoslawska) tieši pretī ieraugam brīnišķīgi skaistu baroka celtni – SV.MARIJAS MAGDALĒNAS UN SV.STAŅISLAVA BAZNĪCU, kura sākotnēji, 1651. gadā, tika iecerēta kā jezuītu kapela. Interjers ir krāšņā baroka stilā. Baznīcā notiek ērģeļmūzikas koncerti.


Informāciju apkopojusi ekskursiju vadītāja Sarmīte Krieva[email protected], +371 29 457 583

Informācija aktualizēta 18.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:

  • POLIJA: (VARŠAVA)-LODZA-Kalica-Gnezno-POZNAŅA-Svebodzina-Slubice – maršruta ceļvedis
  • Lielpolija – kultūrvēsturisks reģions Polijā
  • Poznaņa – pilsēta Polijā

Atrodiet naktsmājas Poznaņā!

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’)!Booking.com