Mencendorfa nama īpašie piedāvājumi

Programma “Viena diena rīdzinieku namā” (18. gadsimta Rīgā)

 Programma paredzēta dažādām apmeklētāju grupām un vecumiem. Nodarbība notiek visā mājas ekspozīcijā, tā ilgst aptuveni 1 stundu. Nodarbība saistīta ar 17.-18. gadsimta Eiropas vēsturi – iepazīšanās ar tā laika ikdienas norisēm tirgotāja vai amatnieka dzīvē (ēdiena gatavošana, svēršana, mērīšana, amatniecības darbi, telpu uzkopšana, gatavošanās svētkiem u.c.). Nodarbību vada muzeja darbinieki, kas iejūtas 2 tēlos – kalpone Matilde un mājas saimniece Šlefogta kundze. Dalībnieku skaits līdz 25. Nodarbības latviešu, angļu , vācu un krievu valodās.

 

Tematiskās ekskursijas

Ekskursijas par dažādām kultūras vēstures tēmām pēc pieprasījuma (mākslas vēsturiskie stili, vitrāžu vēsture u.c.).

 

Degustācijas

  • Vēsturiskā pavarda demonstrācija ar pankūku cepšanu un degustāciju, kas noris ar klātu galdu un dzērieniem.
  • Balzama degustācija.
  • Citas degustācijas pēc īpaša pieprasījuma.

Vēsturiskie galdi (vakariņas, pusdienas, banketi u.c.)

Maksimālais cilvēku skaits: zviedru galdam 100, sēžot pie galdiem – 50.

Piemēri:
1900. gads Jūgendstila laikmets

Uzkodas: galerts, pastēte, nēģi želejā, dradži, kaviārs. Siltais ēdiens: šmorēta cūkas karbonāde ar kartupeļu bumbiņām, bohēmiešu alus gaļa ar vārītiem kartupeļiem, topinambūri, pildīta selerijas sakne. Deserts: Rīgas štopkūka,maizes torte, peldošās salas, buberts, princeses rīsi. Ēdieni mielastos: baraviku zupa ar romiešu pastētēm un puķkāpostu biezeņa zupu (šerija, madeira), lasis ar vēža mērci (reinvīns), vērša fileja ar šampinjonu biezeni un madeiras mērci.

1930- 1940 Latvijas brīvvalsts laiks

Uzkodas: rullēts šķiņķis, galerts ar mārrutku mērci, galviņu salāti ar krējumu, putnu gaļas un sakņu salāti, rasols (nēģi, olas, āboli, kartupeļi, cepetis, gurķi, siļķe, krējums, sinepes), aknu pastēte, laša galerts, zuša galerts, nēģi želejā, marinētas reņģes. Pamatēdiens: cūkgaļas rulāde (pildīti cūkgaļas rullīši), cūkgaļas fileja ar baravikām, sautēta cūkgaļas karbonāde, vistas kotletes (pildīta vistas fileja ar sviestu), siļķu kotletes, brieža cepetis, stirnas cepetis, gaļas-sēņu rullīši.

 

Kāzu, jubileju un citu svētku ekskursijas

Mencendorfa nams piedāvā atraktīvu kāzu ekskursiju jaunlaulātajiem un kāzu jubilāriem.

Jaunajam pārim ir iespēja uz brīdi iejusties 17.- 19. gadsimta nama saimnieku lomā, aizkurt vēsturisko pavardu, sajaukt pašiem savu mīlas eliksīru un dejot kāzu valsi skaistajā 18. gadsimta beigu deju zālē.

Īpašas programmas ar dažādām aktivitātēm – konkursiem, spēlēm u.c. atrakcijām piedāvajam pieaugušajiem, bērniem un organizācijām viņu svētkos.

 

Darbnīcas

Darbnīcas, ko vada muzeja darbinieki:

Stikla darbnīca

Programma paredzēta dažāda vecuma apmeklētāju grupām. Nodarbība notiek stiklinieku darbnīcā Mencendorfa nama pagraba telpās. Nodarbības vada muzeja darbinieki un Stikla mākslas un studiju centra mākslinieki. Programmas ilgums – 1 stunda. Dalībnieku skaits līdz 10.

Nodarbības latviešu, krievu valodās (iepriekš piesakot arī angļu un vācu valodās.)

Darbnīcas, ko vada citas organizācijas Mencendorfa namā:

To klāsts arvien paplašinās. Viena no tām ir šokolādes figūru izgatavošanas meistarklase.

Koncerti

 Otrā stāva Vato zāli ir iespējams izīrēt koncertiem. Zāles ietilpība līdz 70 cilvēkiem. Zāles īres maksa 45 EUR stundā. Muzeja piedāvāti koncerti (renesanses, tautas u.c.) Samaksa pēc izvēlētā veida, pasākuma ilguma utt.

Lūdzu pieteikties piedāvājumiem vismaz nedēļu iepriekš!

foto no Mencendorfa nama arhīva

Mencendorfa nams

Vairāk informācijas par muzeju un tā ekspozīciju: https://www.celvezi.lv/objekti/muzeji/mencendorfa-nams/

Informācija aktualizēta 20.11.2020.