Dēseles dzirnavas

 

Dēsele, Embūtes pagasts, Vaiņodes novads, LV-3436,  +371 29 340 662, [email protected], GPS: 56.48937 21.93035

Dēseles dzirnavas projektētas 1905. gadā, uzbūvētas 1907. gadā. Īpašnieks Dūks. Dzirnavas rentētas dažādiem cilvēkiem Langefeldam, Feirenfeldam, Elertam, Lāčplēša ordeņa kavalierim Arturam Freimanim. Dzirnavas bijusi pirmā vieta Embūtē, kur ražota elektrība. Pirms Otrā pasaules kara te apstrādāta vilna, gatavoti putraimi. Dēseles dzirnavas darbojušās līdz 20. gadsimta 60. gadiem, tur kārsta vilna, malti graudi. Dzirnavu mašīnas nojauktas un aizvestas uz Priekuli, vēlāk nodotas metāllūžņos.

Līdz 2002. gadam dzirnavās bijuši dzīvokļi. Vētra dzirnavu ēkai norāvusi jumtu, un kopš tā brīža tā bijusi pamesta.

No 2006. gada līdz 2015. gadam Dēseles dzirnavas atjaunotas, sakārtota apkārtne, tīrīti dīķi, veidota atpūtas vieta.

  1. gada “Dēseles Dzirnavās” notikusi īpašnieku maiņa.
  2. gada sākumā notika uguns nelaime, kur ēkas vienā pusē tika nopostīti pieci stāvi. Līdz šā gada jūlija mēnesim notika ēkas atjaunošanas un labiekārtošanas darbi. Viesu nama svinību zāles un katra viesu nama istaba ir ērti iekārtota, pievēršot uzmanību interjera detaļām. No numuriņu privātajiem balkoniem paveras aizraujošs skats uz dzirnavu ezeru, upes ieleju un atjaunotajiem ogu un augļu dārziem segtajās platībās.

Vēl viena skaista viesu māja tepat Latvijā, Lietuvas pierobežā 2019. gada otrā pusē ver durvis un dod iespēju svinēt nozīmīgus dzīves svētkus (kāzas, jubilejas, bērnības svētkus, utt.), organizēt apmācības vai seminārus un baudīt mierīgu, nesteidzīgu atpūtu un nedaudz aizmirsties no ikdienas steigas.

Šeit ir klusa miera osta, kur veldzēt prātu un rast sirdī mieru!

Dzirnavu dīķis: Laivu noma, Makšķerēšana, Telts vietas, Pirts, baļļa, Ugunskura vieta

Ogu dārzs: audzē zemenes, krūmmellenes, avenes, plūmes, bumbierus, ābolus, kazenes, upenes, vīnogas, sausseržus. Piedāvā ekskursijas dārzos. Sezonā te var iegadāties svaigas ogas un augļus.

Viesu nams ar noslēpumaino nosaukumu saviem viesiem piedāvā naktsmītnes, atpūtu dabā, pirts priekus, relaksāciju kublā, atspirdzinošu peldi Dēseles dzirnavu dīķi, romantisku izbraucienu ar laivu, iespēju noķert lielo lomu un to pagatavot uz grilla. Piedāvā divas zāles svinībām (kāzām, jubilejām, bērnu svinībām u.t.t.), semināriem un apmācībām (135 kv.m. un 60 kv.m), labiekārtotas 10 istabiņas un gultasvietas līdz 60 personām. Vasaras sezonā dārzos iespējams doties ekskursijā, nobaudīt un iegādāties tur audzētās ogas, ogu smūtijus kā arī augļu desertus.

  • https://www.celotajs.lv/lv/e/deselesdzirnavas?1
  • https://www.deselesdzirnavas.lv/