“Granberry” sukāžu ražotne – Brenguļu pagasts, Beverīnas novads

“Granberry” ir uzņēmuma SIA “Zarupi” izveidots zīmols. Saimniecība piedāvā doties garšīgā ekskursijā – pēc lauku apstaigāšanas un ielūkošanās ražošanas cehā apmeklētājus aicina degustēt “Granberry” īpaši gardēžiem ražotās veselīgās un vitamīniem bagātās sukādes, sīrupus un sulas. Produkciju var iegādāties saimniecībā, vairākos veikalos visā Latvijā, kā arī pasūtīt internetveikalā http://www.granberry.lv/.

Piedāvājums: ekskursija, sukāžu degustācija, iepazīšanās ar cidoniju un ābolu sulas spiešanas, pasterizēšanas un pildīšanas iepakojumos procesu. Kā aizbraukt: nogriežoties uz ceļa, kas ved uz Brenguļu autotrasi, braukt taisni līdz saimniecībai. Pieejamība: pie uzņēma ražošanas ceha ir bezmaksas autostāvvieta, kur novietot vieglos transporta līdzekļus un autobusu. Tā kā ekskursija ietver cidoniju lauka apmeklējumu, var būt grūtāka pārvietošanās ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ratiņkrēslā, bet ir iespēja tajā laikā jau doties uz ražošanas cehu vai no malas vērot cidoniju lauku.

“Granberry” ir ģimenes uzņēmums, kas nodarbojas ar lauksaimniecības produktu audzēšanu un pārstrādi, iegūstot sulīgas un gardas sukādes. Apmeklējot saimniecību, varēsiet aplūkot vairāku gadu garumā iekoptos cidoniju laukus un uzzināt, kā no skābajām cidonijām iegūst gardās, sulīgās sukādes, varēsiet ielūkoties sukāžu ražošanas procesā. Sortimentā ir arī ķirbju, rabarberu, pīlādžu un zemeņu sukādes, kā arī sīrupi un sulas. Īpašs gardums ir cidoniju sukādes baltajā, piena un tumšajā šokolādē.

Saimniecība

Ģimenes uzņēmums SIA “Zarupi” savu darbību sāka kā mājražotāji, pašu mājas virtuvē gatavojot cidoniju, ķirbju un rabarberu sukādes, izmantojos piemājas dārziņā izaudzētus produktus. Pieaugot pieprasījumam pēc gardajām sukādēm, ģimene sāka lauksaimniecības produktu audzēšanu lielākās platībās un ražošanas ceha būvniecību. Tad “Zarupi” savai produkcijai izveidoja zīmolu “Granberry”. Uzņēmums šobrīd ražo sukādes, sīrupus un sulas no pašu audzētiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Veselīgo un vitamīniem piesātināto kārumu pagatavošana ir pilnībā roku darbs. 2020. gadā uzņēmums uzsācis ābolu sulu pārstrādi.

SIA “Zarupi” 2016. gadā pieteica LAD projektu “Saimniecības attīstība – cidoniju audzēšana”. Saņemtais ES ELFLA atbalsts uzņēmumam ļāva ierīkot, apkopt un ik gadu palielināt ilggadīgo cidoniju, rabarberu un ķirbju stādījumu platību. 2018. gadā tā sastādīja jau 8,21 ha. 2019. gadā uzņēmums iesniedza LAD projektu “Ražošanas jaudas palielināšana un jaunu produktu attīstība”. Pateicoties šim projektam, uzņēmums ir uzbūvējis vēl vienu saldētavu, kurā uzglabā augļus, ogas, dārzeņus, pirms tos pārstrādāt sukādēs, sīrupos un sulās. Lielākais ieguvums no šī projekta ir sukāžu žāvēšanas tuneļa izbūve, kas dod iespēju saražot vairāk produkcijas atbilstoši pieprasījuma vajadzībām, jo iepriekš uzņēmums izmantoja elektriskos dārzeņu žāvētājus.

Uzņēmums lepojas ar uzvaru konkursa “Tautas garša” kategorijā ” Augu izcelsmes izstrādājumi”  2017. gadā.

Ekskursija sukāžu ražotnē

Ekskursijas laikā apmeklētāji uzzina par sukāžu ražošanu. Saimnieki parāda un pastāsta, kā audzē cidonijas, ļauj ielūkoties ražošanas cehā, un pēc teorijas apgūšanas ekskursijas nobeigumā ir garšīgā, praktiskā daļa – sukāžu degustācija.

“Granberry” produkcija

Uzņēmuma sortimentā ikviens atradīs sev tīkamu garšas buķeti, sākot no atsvaidzinošajām cidoniju sukādēm līdz izteiksmīgai citrusu garšai, ko nodrošina īpaši pagatavotās ķirbju sukādes. Lai nobaudītu vairākas garšas, ir iespēja iegādāties sukāžu izlasi – ķirbis, cidonija, rabarbers, zemene. Uzņēmums attīstās un pilnveido savu ražošanu, un kopš 2020. gada septembra gardēžiem tas piedāvā arī burkānu un pīlādžu sukādes, kā arī plāno ieviest vēl jaunus produktus.

Šokolādes mīļi var nobaudīt cidoniju sukādes trīs dažādās šokolādēs – baltajā, tumšajā un piena šokolādē. Ikviens var atrast savām garšas kārpiņām piemērotāko saldi skābeno garšu. Cidoniju sukādes šokolādē tiek rūpīgi gatavotas, atlasot izžāvētās sukādes, kas pa vienai šķēlītei tiek iemērktas šokolādē.

“Granberry” gardēžiem piedāvā arī cidoniju un ābolu sulas, kā arī dažādus sīrupus un gāzētos dzērienus. Saimniecībā ir iespēja pasūtīt sulu spiešanas un iepildīšanas pakalpojumu Bag in Box iepakojumos.

Ar plašo uzņēmuma sortimentu varat iepazīties un to iegādāties internetveikalā http://www.granberry.lv/, universālveikalā “Stockmann”, veikalos “Daba”, RIMI veikalu stendā “Klēts” un veikalu tīklā “Top”.

© Nora Ozola, 19.04.2021.

Informācija aktualizēta 06.06.2021.
Foto no “Granberry” arhīva.

Apkārtnē: Sietiņiezis (20 km), krūmmelleņu audzētava “Abullāči” (10 km), Abulkrastu pirts (9 km), laivu noma “Gaujas Vītoli” (9 km).


Rezervē naktsmājas Valmierā!Booking.com