Ādažu militārā bāze un poligons

NBS atgādina – iekļūšana poligona teritorijā bez saskaņošanas ar Ādažu militārās bāzes poligona administrāciju nav atļauta un var būt bīstama dzīvībai!

Nacionālo bruņoto spēku Ādažu militārais poligons izvietojies Ādažu un Saulkrastu novada teritorijā 13 335 hektāru platībā. Tas izveidots militāro treniņu vajadzībām – kaujas šaušanas un taktiskajām mācībām. Šī ir viena no lielākajām militārajām bāzēm Baltijā ar 4 vienībām.

Dibināts 1927. gadā, kad Centrālā zemes ierīcības komisija, kas Latvijā realizēja agrāro reformu, kara resoram Ādažu pagastā piešķīra teritoriju Gaujas labajā krastā, kuru pārsvarā veidoja smilšaini līdzenumi, kāpas un to ieplakas. Latvijas PSR laikā poligonu plaši izmantoja padomju armija.

Tagad Ādažu militārajā bāzē ir izvietoti Latvijas Nacionālie bruņotie spēki un NATO dalībvalstu militārpersonas. Ar katru gadu poligons attīstās un modernizējas. Tiek celtas dzīvojamās mājas militārpersonām, attīstīta infrastruktūra un teritorija.

2020. gadā tika pabeigta sporta kompleksa būvniecība, kurā ietilpst basketbola, futbola/handbola zāles, cīņas un boksa zāles, galda spēļu telpas, vingrošanas un grupveida nodarbību zāles un pat alpīnisma telpas. Sporta kompleksa teritorijā atrodas vieglatlētikas stadions un futbola laukums ar mākslīgo segumu, kā arī pludmales volejbola, basketbola un tenisa laukumi.

Lielu daļu poligona teritorijas aizņem aizsargājamo ainavu apvidus Ādaži, kurā ietilpst dabas liegums “Lieluikas un Mazuikas ezeri”. Poligona ziemeļos atrodas dabas lieguma “Dzelves-Kroņa purvs” dienvidu daļa.

Informācija aktualizēta 08.01.2022.


Lejupielādējams maršruta ceļvedis:
VIDZEME: Ainažu šoseja: Rīga – Baltezers – Carnikava – Saulkrasti – Dunte – Liepupe – Salacgrīva – Ainaži