POLIJA: GDAŅSKA – Sopota – Gdiņa

Polija => Ziemeļu daļa =>
Ceļvedis pa aglomerāciju: GDAŅSKA – Sopota – Gdiņa

Ceļvedis publicēts: 07.03.2017., versija: 18.06.2015., rediģēts: 14.02.2017.
Ceļveža apjoms: 53 lpp., faila lielums: 3,227 Mb
Saite ceļveža lejupielādei zemāk.

GDAŅSKA ir viena no Eiropas skaistākajām pilsētām. Tai blakus – Baltijas jūras krastā pazīstamais kūrorts Sopota. Uz ziemeļiem no tās – ostas pilsēta Gdiņa. Visas trīs pilsētas veido aglomerāciju, ko sauc “Trīspilsētas”.

Karte: https://goo.gl/maps/Ycjiy

MARŠRUTS:

Neatkārtojama ir GDAŅSKAS vecpilsēta ar izteiksmīgajiem namu lieveņiem, Neptūna strūklaku, Artusa namu un Sv.Marijas katedrāli (no tās jumta paveras elpu aizraujošs skats uz pilsētu). Nogates upes krastā ir vēl viens unikāls piemineklis – viduslaiku ceļamkrāns „Dzērve”. Vērts ar kuģīti aizbraukt līdz Vesterplates pussalai – vietai, kur sākās Otrais pasaules karš. Pa ceļam uz Sopotu – Olivas parks un Olivas katedrāle.

SOPOTA ar smilšaino pludmali Baltijas jūras krastā ir „Polijas vasaras galvaspilsēta”, tur var pastaigāt pa garāko Eiropā koka jūras tiltu, apskatīt „Meža operu”, kur notiek Sopotas festivāli un pabrīnīties par ‘šķībo māju’.

GDIŅĀ ir izcils Okeanogrāfijas muzejs ar jūras akvāriju. Pie jūras tilta pietauvoti divi vēsturiski kuģi.

Lejupielādēt ceļvedi PDF formātā

Šajā ceļvedī ir teksta fragmenti svešvalodās. Jūs varat sniegt savu ieguldījumu ceļvežu pilnveidošanā, iztulkojot latviski kādu fragmentu un atsūtot mums.