Igaunija: VALGA

Igaunija => Dienvidu un austrumu daļa =>
Ceļvedis pa pilsētu: Valga

Ceļvedis publicēts: 07.03.2017., versija: 28.08.2018., rediģēts: 24.08.2018.
Ceļveža apjoms: 10 lpp., faila lielums: 1 Mb
Saite ceļveža lejupielādei zemāk.

Šī vieta jau izsenis bijusi divu valstu robeža – 13.gs. starp igauņu Sakalas un Ugandi novadiem, tad starp Livonijas ordeņa un Tartu bīskapa zemēm, kopš 1920.g. – starp Latviju un Igauniju. Robeža atdala Valgu no ‘māsas’ Valkas. 12,5 tk iedzīvotāju, Valgas apriņķa centrs.

Dvīņu pilsēta Valga ir vistālāk D esošā Igaunijas pilsēta, kas, neraugoties uz savu nelielo izmēru, nevar satilpt vienas valsts robežās. Divas valodas, divas kultūras, bagāta vēsture un kultūras dzīve.
Uz pilsētu 420.gadadienu tapušais logo attēlo lidojošu cielavu. Kartē redzamā robežas kontūra Valgas pilsētai piedod putna formu, bet latviešiem cielava ir nacionālais putns. Tādējādi logo veiksmīgi apvienoti divi Igaunijas Valgai un Latvijas Valkai būtiski simboli. Virs robežas lidojošais putns vēstī par atvērtām un saskanīgām savstarpējām attiecībām, kā arī par jaunām un brīvām pilsētu sadarbības un attīstības iespējām. Logo attēlotās krāsas redzamas arī pilsētu ģerboņos un karogos.

Dvīņu pilsētai ir vienots sauklis – 1 pilsēta 2 valstis (1 linn 2 riiki), zem kura turpmākos gados attīstāms galvenais mērķis – novērst šķēršļus starp pilsētām un veicināt viengabalainas attīstības potenciālu, radīt spēcīgu pārrobežas sadarbības tīklu.


Karte: http://goo.gl/maps/Bhz8X

Lejupielādēt ceļvedi PDF formātā

Šajā ceļvedī ir teksta fragmenti svešvalodās. Jūs varat sniegt savu ieguldījumu ceļvežu pilnveidošanā, iztulkojot latviski kādu fragmentu un atsūtot mums.