Laivu noma “Gaujas Vītoli” – Valmiera

Valmierietis Jānis Vītols piedāvā apskatīt Valmieru no cita skatu punkta. Viņš iznomā laivas pilsētas apskatei no upes līmeņa, braucot pa Gauju. Iespējams nomāt laivas arī vairāku dienu maršrutiem, kā arī braucieniem pa citām ūdenstilpnēm. Laivas ir stabilas ūdenī un ir piemērotas arī iesācējiem.

Piedāvājums: stikla šķiedras kanoe laivu noma (pieejami 3 trīsvietīgi un 2 divvietīgi), plastmasas kajaku noma (pieejami 3 divvietīgi un 2 trīsvietīgi), vestes, laivu piegāde. Kā aizbraukt: laivu nomas noliktava atrodas pašā Valmieras centrā, tuvu Vidzemes Augstskolai, 400 m no Valmieras autoostas.

Jānim Vītolam ļoti patīk laivot, un vasarā viņš ar ģimeni un draugiem regulāri dodas laivu braucienos. Laika gaitā viņš nopirka laivas un 2018. gadā nolēma, ka var tās iznomāt arī citiem. Līdz ar to tapa laivu noma “Gaujas Vītoli”. Nosaukums saskan gan ar īpašnieka uzvārdu, gan ar to, ka Valmieras centrā, kur izveidota piestātne, aug daudz vītolu. Baltais vītols, saukts arī par sudrabvītolu, bieži tiek stādīts upju krastos un ir raksturīgs Gaujas ielejai.

Laivošana

Laivas var noīrēt uz divām stundām un palūkoties uz Valmieru no cita skatu punkta, sajust dabu pilsētas vidū. Jānis Vītols piedāvā iespēju apskatīt Gaujas senieleju no upes līmeņa; laivas var pasūtīt gan dienas braucienam pa Valmieru, gan vairāku dienu maršrutam pa Gauju. Latvijas garākajai un romantiskākajai upei interesantākā vieta ir Gaujas senieleja starp Valmieru un Murjāņiem. Ielejas dziļums ir no 20 m pie Valmieras līdz 85 m pie Siguldas. Gaujas krasti ir devona sarkanīgie, dzeltenīgie vai pelēki baltie smilšakmeņi un sarkanie māli. Lielākie atsegumi ir Sietiņiezis, Ērgļu klintis, Sarkanās klintis un Ķūķu iezis. Ir bauda to visu apskatīt laivu brauciena laikā! Laivas pieejamas arī braucieniem pa citām Vidzemes upēm.

Jānis stāsta, ka laivotāji iecienījuši arī braucienu pa tuvējiem ezeriem Beverīnas novadā. Tur 5 ezeri ir savā starpā savienoti, un laivošana noslēdzas Abulā, kas ir viena no nedaudzajām Latvijas upēm ar nosaukumu vīriešu dzimtē. Upe nav mierīga, dažreiz tā uzvedas kā karstasinīgs vīrietis, līdz ar to patiks asu izjūtu cienītājiem.

Laivošana draugu kopmānijā ir arī labs ķermeņa treniņš, jo airēšanā piedalās gan muguras, gan krūšu, gan plecu muskuļi un, protams, rokas. Lai laivā noturētu līdzsvaru un sēdētu taisni, strādā arī dziļie muskuļi, tāpēc ieguvumi no laivošanas ir  gan fiziski, gan emocionāli, ja laivo kopā ar draugiem un izbauda Latvijas dabu.

Laivošana ir lieliska iespēja pavadīt laiku pie dabas, ieklausīties savās domās, atslēgties no ikdienas steigas.

Cenas

Izbraucieni Valmieras apkārtnē
2 stundas – 15 EUR
4 stundas – 20 EUR
1 diena – 35 EUR

Gaujas maršruti
Valmiera – Rāmnieki                 Valmiera – Līgatne               Strenči – Valmiera
1 laiva – 35 EUR                                   1 laiva – 45 EUR                               1 laiva – 35 EUR
2 laivas – 60 EUR                                 2 laivas – 90 EUR                             2 laivas – 60 EUR
3 laivas – 80 EUR                                 3 laivas – 135 EUR                             3 laivas – 80 EUR
4 laivas – 100 EUR                               4 laivas – 165 EUR                             4 laivas – 100 EUR

© Nora Ozola, 15.04.2021.

Informācija aktualizēta 06.06.2021.
Foto no “Gaujas Vītoli” arhīva.

Apkārtnē: Gaujas nacionālais parks, kas sākas tepat aiz Valmieras robežas, ir interesantu mirkļu bagāts. Kazu krāces Valmierā, gardēžu sukādes “Granberry” (9 km), Abulkrastu pirts ar pirts rituālu (16 km), krūmmelleņu audzētava “Abullāči (16 km), Sietiņiezis (20 km lejpus pa Gauju).


Rezervē naktsmājas Valmierā!Booking.com