Sabiles sidra darītava “Fabrika”

Rīgas iela 22, +371 61 301 707, [email protected]

Uzņem ciemiņu grupas, sākot no sešiem cilvēkiem. Cena par rūpnīcas apskati, iepazīšanos ar ražošanas procesu un sidra degustāciju ir 8 EUR (2020) no apmeklētāja. Ekskursija ilgst aptuveni vienu stundu. Dzērienus var iegādāties firmas veikaliņā. Grupas lūdz iepriekš pieteikt.

Vīna kultūras un tradīcijas ieskauto pilsētu uzņēmums “Sabiles Sidrs” papildina ar ābolu sidra darīšanas un kultūras attīstību. Telpas, kur mājo ražotne, ir ar gandrīz 100 gadus senu ražošanas vēsturi – šeit bijusi sērkociņu fabrika “Made at Sabile”, kartupeļu kalte, augļu un dārzeņu konservu rūpnīca u.c. Šeit katru rudeni Kurzemes saimnieki nodod savos dārzos audzētos ābolus, lai no tiem izspiestu sulu un raudzētu sidru.

Sabiles Sidra darītavas īpašnieki ir Circeņu ģimene – Aldis un Baiba. Ideja par sidra darītavu ir izauklēta gan Sabiles apkārtnē iekoptajā piemājas dārzā ar vecajām, lielajām ābelēm, gan iepazīstot senās sidra baudīšanas un ražošanas tradīcijas sidra lielvalstīs Anglijā un Francijā. Īpašnieku mīlestība uz kulināriju un vīna kultūru nemaldīgi aizvedusi tieši pie dzēriena, kas gatavots no āboliem. Tieši sidrs izrādījies trūkstošais elements dzērienu veikalu plauktos, lai papildinātu maltīti, kas gatavota no vietējiem produktiem latviešu virtuvei raksturīgajā manierē.

Rūpnīcas vadība priecājās, ka tā kļūst par sabiedrisku vietu. Vasarās, kopā ar Sabiles pilsētas pašvaldību, rūpnīcas telpās iesākuši rīkot koncertus un kultūras pasākumus.

Informācija aktualizēta 13.02.2020.

Saistītie ceļveži:

  • Sabile – pilsētas ceļvedis

Atrodi naktsmājas Sabilē!Booking.com