Vārnavas Vīna kalns “Rudzīši” – Aizkraukles novads

Vārnavas Vīna kalns ir viens no Latvijā lielākajiem un šķirnēm bagātākajiem vīnogu stādījumiem ziemeļu platuma grādos. Šobrīd “Rudzīšos” saimnieko leģendārā vīnogu audzētāja un selekcionāra Ēvalda Pūpola meita Biruta Šaroka ar ģimeni, savulaik iekopto vīna dārzu uzturot teicamā kārtībā.

“Rudzīši”,  Vārnava, Aizkraukles novads,  GPS 56.429508, 25.533186
+371 28 871 505

Paugurainā Sēlijas vaļņa mežu ieskautā ielokā ir izveidota skaista, ainaviska un iekopta vide siltummīlošo vīnogu audzēšanai dabā. Gandrīz hektāru lielajā vīnkoku dārzā aug ap 50 dažādu šķirņu vīnogu.

Vārnavas Vīna kalns ir Ēvalda Pūpola veidots vīnogulāju dārzs, kas izkārtots terasēs ap “Rudzīšu” mājām. Pirmās vīnogas dārzā tika iestādītas pagājušā gadsimta 70. gados. E. Pūpols bija ne tikai vīnogu audzētājs, bet arī selekcionārs. Viņš radījis trīs jaunas šķirnes: ’Vārnava 1’ , ‘Vārnava 2’ un ‘Vārnava 3’.

Apmeklētājiem ir izveidota autostāvvieta, atpūtas un piknika vietas. Izstaigājot daudzās takas, var iepazīt dārzu, no kura terasēm paveras skaists skats uz Sēlijas ārēm. Saimnieki piedāvā gida pakalpojumus. Te var uzzināt visu par vīnogu audzēšanu un to selekciju un iegādāties stādus. Iespējams arī degustēt vīnogas. “Rudzīšos” tiek organizēti Vīna svētki un citi pasākumi.