Latviskais pirts rituāls “Krastiņos”

Lauku sētas “Krastiņi” saimnieki – Dana un Ričards – kopj latviskās pirts tradīcijas un uzņem ciemiņus. Pirts rituāls ir labāk piemērots vienam cilvēkam, pārim un mazām kompānijām. Tas ir ceļojums sajūtu pasaulē, kas ļauj ieklausīties sevī, uz brīdi aizmirst ikdienas rūpes un pienākumus, ļauj sevi palutināt. Varbūt atmest lieko, atrast un piedzīvot ko jaunu.

Latviešiem pirts ir Māras dievnams. Vieta, kur attīrīties fiziski un garīgi. Vieta, kur pabūt pašam ar sevi un atdzimt no jauna. Tautas dēlu un meitu – pirtnieku un pirtnieču “uzminēts” jeb no tautas zemapziņas atcerēts un no informācijas lauskām kopā “salīmēts”, latviskais pirts rituāls ir stabili un droši nostiprinājis savu unikālo vietu pasaules tautu pirts kultūras mantojumā un tā dzīvajā pielietojumā.

Ričards Batarags ir uzrakstījis grāmatu “Latviskais pirts rituāls. Pirts rūķa stāsti”. Tas ir veselīgās, dziedinošās, attīrošās un relaksējošās latviešu pirts seno un mūsdienu tradīciju apkopojums, kurā pieredzējušu pirtnieku padomi un atziņas ļauj izprast veidu un paņēmienus, kā pirts var kļūt par burvīgas baudas gūšanas vietu un fantastisku piedzīvojumu gan ķermenim, gan prātam. Daži pirtnieki šo grāmatu atzinuši par savas pirtnieka prakses labāko rokasgrāmatu. Iegādāties: https://drukatava.lv/bookshop/product/latviskais-pirts-rituals/.

Informācija aktualizēta 09.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:


Naktsmājas SaulkrastosBooking.com