Tūrisma maršruts kājāmgājējiem “Jūrtaka”

Jūrtaka ir garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti, kas sākas pie Lietuvas – Latvijas robežas Latvijā un beidzas pie Tallinas ostas Igaunijā. Maršruts ir veicams abos virzienos. Taka sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ikvienam izvēlēties sev piemērotāko distanci.

Posms gar Saulkrastiem

Posmu gar Saulkrastiem rekomendē iziet divās dienās. Sākumā maršruts ved pa Gaujas aizsargdambjiem Gaujas ciemā, sasniedzot Gaujas grīvu, kas ir laba putnu vērošanas vieta. Tālāk – pa smilšainu pludmali līdz Inčupes ietekai, pirms kuras jāpagriežas uz iekšzemi, lai nokļūtu līdz tiltam un dažus turpmākos kilometrus uz pludmali nolūkotos no Saulrieta takas mežaino kāpu virsotnēm. Pēc Pēterupes šķērsošanas (trošu tilts) pa pludmali Jūrtaka sasniedz Saulkrastu “Jūras parku”.

Pirmos kilometrus līdz Zvejniekciemam var iet pa pludmali vai arī pārmaiņas pēc – pa taku, kas izlokās cauri kāpu mežam ar vecām priedēm, kurām raksturīga “krokodilādas” miza. Te redzama arī kāda veca zvejnieku tīklu un piederumu koka būda. Pirms Skultes ostas, Zvejniekciema liedagā parādās pirmie akmeņi. Apmetot līkumu Aģes grīvai un ostai, Jūrtaka atgriežas pludmalē, kur jau iztālēm redzams Ārņu rags, bet aiz tā – Lielā Lauču akmens brūnā mugura. Vērojama piekrastes ainavu daudzveidība.

Vietnē pieejami izdrukājami ceļveža fragmenti par šo posmu:

https://coastalhiking.eu/lv/route/day/23

https://coastalhiking.eu/lv/route/day/24

Informācija aktualizēta 01.12.2019.

Saistītie ceļveži un raksti:


Naktsmājas SaulkrastosBooking.com