Meistardarbnīca “Cimdiņi” Sabilē

Rīgas iela 25, Sabile, +371 26 152 461
apmeklētāji tiek gaidīti otrdienās 11-16, pārējā laikā – iepriekš vienojoties

Savā namā 2015. gadā meistardarbnīcu izveidojusi Latvijas Amatniecības kameras diplomēta meistare Ina Valtere. Viesi tiek laipni aicināti aplūkot krāsaino, bagātīgi un pārdomāti iekārtoto telpu – meistares darbu izstāde. Šeit apskatāmas gadu gaitā sakrātās grāmatas, žurnāli un ārkārtīgi daudz citu materiālu par rokdarbiem – tūkstošiem cimdu un citu rakstu. Meistardarbnīca piedāvā iespēju iemēģināt roku adīšanā, var arī pieteikties pie meistares Inas mācekli, lai iegūtu zeļļa vai meistara kvalifikāciju. Meistare neatteiks padomu un ieteikumus adīšanā, tamborēšanā, izšūšanā. Šeit var iegādāties dažādus suvenīrus (pārsvarā adījumus) arī ar Sabiles simboliku.

Ina Valtere (dz. 1943)

Latvijas Amatniecības kameras diplomētā meistare savulaik enerģiski darbojās Latvijas Lauku sieviešu apvienībā, arī tikās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un runāja par lauku sieviešu problēmām. Jau daudzus gadus Stendes tautas namā viņa vada rokdarbnieku kolektīvu, darbojas arī lietišķās mākslas meistardarbnīcā «Kurši» Pastendē un Ventspils Amatu mājā. Viņa ir izglītojusi un sagatavojusi meistara eksāmenam nevienu vien rokdarbnieci.

Ina Valtere vienmēr savos rokdarbos ir popularizējusi arī Talsu novadu un Sabili. Viņa perfekti pieprot ļoti daudzas rokdarbu tehnikas, taču vismīļākā ir cimdu adīšana. Laika gaitā Ina ir izadījusi, arī iztamborējusi visvisādus dūraiņus un pirkstaiņus, tajā skaitā arī etnogrāfiskos.

Saņēmusi Kurzemes tūrisma gada balvas “Lielais Jēkabs 2019” nominācijā “Kurzemes amata meistars ar laika rūdījumu”.

Viņa atzīst, ka zināšanu un pieredzes bagāža ir tik liela, ka mazliet bažījas, kā paspēs to visu atdot tiem, kas paliks aiz viņas. Negribētos, ka tik pamatīgs pūrs aizietu nebūtībā.

Ceļveži.lv oriģinālteksts. Informācija aktualizēta 09.04.2020.

Saistītie ceļveži un raksti:

  • Sabile – pilsētas ceļvedis

Atrodiet naktsmājas Sabilē!

Vienkāršākais veids kā atbalstīt mūsu projektu – vienmēr rezervēt naktsmītnes booking.com caur mūsu vietni (zemāk spiediet pogu ‘Meklēt’!)Booking.com