Saulkrastu Velosipēdu muzejs

Latvija => Vidzeme =>

VIETA, KUR DZĪVO VELOSIPĒDI! Vienīgā Latvijā seno velosipēdu kolekcija. Tēva un dēla – Jāņa un Gunta Sereginu velosipēdu kolekcija ir kļuvusi par unikālu vēstures liecinieku. Tās veidošanu 1977.g. sāka Jānis Seregins. Viņš iestājās Latvijas Antīko automobiļu klubā un sāka nopietni interesēties par velosipēdu rūpniecības vēsturi, kā arī riteņbraukšanas pirmsākumiem Latvijā.

 karte: https://goo.gl/maps/gPpkDqDcFht

Muzejā ~70 velosipēdu. Tie visi vēl nav izstādīti, daudzi gaida savu kārtu restaurācijā. Kolekcija komplektēta no tehniski interesantākajiem Latvijā atrastajiem velosipēdu attīstības vēstures paraugiem.

Nozīmīgākie eksponāti:

  • Viens no pirmajiem Latvijā izgatavotajiem “augstratiem”, kas tapis 1887.g. Liepājā Emīla Matīsa (Mathies) darbnīcā.
  • Anglijā būvētais velosipēds “Coventry” ar pirmajām pneimatiskajām (piepūšamajām) riepām.
  • A.Leitnera velosipēdu fabrikā (pirmā velosipēdu fabrika Latvijā) 1888.g. ražotais “Safety” tipa velosipēds.
  • Unikāls eksemplārs ir 1940.g. VEF sporta lidmašīnu darbnīcā, vienā eksemplārā izgatavotais koka divritenis, kuru konstruējis tā laika pazīstamākais latviešu aviokonstruktors Kārlis Irbītis, izmantojot lidmašīnu būves materiālus.

Bez velosipēdiem te plaši pārstāvētas dažādas lietas, kas saistās ar velosipēdu lietošanu, riteņbraukšanas sportu, biedrībām un velosipēdu ražošanu. Ekspozīcijā var aplūkot lielāko Austrumeiropas velosipēdu firmas zīmju (emblēmu) kolekciju. Šo emblēmu ir vairāk nekā 1000 eksemplāru no visas pasaules.

Kolekcija arvien tiek papildināta ar jauniem atradumiem. Tās īpašnieki būs pateicīgi Jums par ikvienu informāciju sakarā ar seno velosipēdu vai detaļu atrašanās vietu.


Pateicamies Velosipēdu muzeja administrācijai un personīgi muzeja vadītājam Guntim Sereginam par sniegto informāciju un attēlu!

Interneta vietne: http://www.velomuseum.lv/

Ceļvedis: