Botānikas takas, vīns un troses pār Abavu “Drubazās” Sabilē

 

“Drubazas”, Abavas pagasts, Talsu novads, +371 28 370 702, +371 26 342 050, [email protected]

Botānikas takas

Mazais loks ~0,6 km (ved no šosejas līdz Abavas senlejas terasei un gar tās malu), Lielais loks > 1 km. Nepieciešamais laiks ~1-1,5 st. Grants, koka laipas, 60 m garas kāpnes (200 pakāpieni), dabisks segums, pāri strautam tiltiņš. Ceļa kreisajā pusē autostāvvieta. Kompleksā informatīvi stendi.

Takas veidotas Abavas senlejas kreisā pamatkrasta nogāzē. Galvenie objekti ir dažādie upes senlejas biotopi – avoksnāji, dažādu tipu pļavas (piemēram, sausa stepju pļa­va), kadiķu nora u.c. Gida stāstījums uzbur spilgtas ainas par notikumiem, kas te norisinājušies kopš brī­ža, kad tagad redzamo senleju “izrāva” ledāja kūstošie ūdeņi. Mazā loka taka klāta ar granti un apliecas ap jauno mājlopu aploku, kurā ganās “Drubazu” saimnieku ‘Latvijas brūnās’ govis Zīle un Rasa, kā arī par projekta līdzekļiem iegādātais Skotu kalnu šķirnes bullītis Alberts.

Lai sausām kājām šķērsotu terases nogāzē izplūstošo avotu veidoto zāļu purvu, uzbūvētas ērtas 60 m garas kāpnes ar 200 pakāpieniem, bet pāri strautam – tiltiņš. Līdz ar to ērti var izstaigāt gan takas lielo, gan mazo loku.

Vīna degustācija

Ģimene saimniecībā iekopusi pati savu vīnogu dārzu. Šeit top garšīgi ķiršu, aveņu, ķirbju, upeņu un vīnogu vīni. Šeit pieejama mājas vīnu degustācija, iespēja sajust senatnes elpu vīna pagrabā, dzirdēt saimnieku stāstus un pieredzi, kā arī iegādāties vīnu. Nepieciešams iepriekš pieteikties.

Trošu ceļš pāri Abavai

Abavas krastā atpūtas un telšu vieta, kā arī laivas un trošu ceļš (ar trulīti) pāri Abavai (0,50 EUR par 1 braucienu).

Ceļveži.lv oriģinālteksts. Informācija aktualizēta 10.04.2020.

Saistītie raksti:

  • Sabile – pilsētas ceļvedis

Atrodi naktsmājas Sabilē!Booking.com