Radošā komanda

Paulis Stars – projekta vadītājs, publikāciju autors un ceļvežu sastādītājs, arī  ceļojumu menedžeris un ekskursiju vadītājs. 

Darbojos tūrismā kopš 1999. gada, organizēju un vadu ekskursijas uz 38 valstīm. Dzīve iegrozījusies tā, ka man ir trīs dzimtās valodas, esmu dzīvojis 6 valstīs trijos kontinentos. Jaunībā biju datoru tehnikas speciālists, līdz ar to arī tagad spēju ko saprast no Ceļveži.lv “oderes” – WordPress un HTML sistēmām. Esmu nodarbojies ar tulkošanu un rediģēšanu, arī tas palīdz strādāt ar ceļvežu tekstiem. Mana misija ir iedvesmot jūs brīnišķīgiem ceļojumiem. Tieši tādēļ pastāv vietne Ceļveži.lv!


Anita Banziņa – atbildīgā redaktore, publikāciju autore, arī žurnāliste, tūrisma speciāliste.  

Esmu profesionāla žurnāliste ar vairāk nekā 30 gadu darba stāžu. Pēc aizraušanās – ceļotāja, kurai vienmēr gribējies ceļojumu iespaidos dalīties ar citiem. Tā rezultātā ir tapuši ceļojumu apraksti laikrakstos, “Lauku Avīzes” 13 tematiskās tūrisma avīzes un grāmata “Dabas vērtības Zemgalē”. 13 gadi Dobeles novada tūrisma informācijas centra vadītājas amatā deva bagātīgu pieredzi tūrisma nozares praktiskajā darbā un apstiprināja atziņu – ceļot ir skaisti. Un vēl skaistāk ir palīdzēt cilvēkiem atrast un saskatīt skaisto Latvijas ceļojumos.


Nora Ozola – publikāciju autore, pārdošanas nodaļas vadītāja, arī ekskursiju vadītāja un Rīgas gide. 

Pēc izglītības esmu franču valodas skolotāja. Kad beidzu Liepājas Universitāti, dzīve  deva iespēju vadīt ekskursijas Vecrīgā franču valodā. Tā bija lieliska iespēja praktizēt dzīvo valodu un pēc tam iegūtās zināšanas sniegt skolā bērniem un jauniešiem. Pašlaik mācos jau savu 4. svešvalodu, kas ir spāņu valoda. Ceļveži.lv pievienojos 2021. gada februārī, jo pašlaik dzīvoju Spānijā, un šī ir mana iespēja nezaudēt kontaktu ar Latviju un latviešu valodu. Veidoju publikācijas vietnē un, kad atgriezīšos mājās, noteikti pati aizbraukšu apciemot savu rakstu varoņus, jo ceļojumi iedvesmo!


Līva Klismeta publikāciju autore, arī ekskursiju vadītāja un klientu apkalpošanas speciāliste.

Tūrisma nozarei pievērsos pirms nepilniem 10 gadiem, kad sāku aptvert, cik patiesībā liela, skaista un dažādiem objektiem bagāta ir mūsu valsts. Šo gadu laikā pieredze krāta, Rīgā strādājot par gidi, vadot  ekskursijas angļu un spāņu valodā, kā arī organizējot tūres un ekskursijas pa Latviju. Pati ar prieku joprojām iepazīstu dzimto zemi, kas nebeidz pārsteigt. Vislabāk, manuprāt, neskartas dabas skaistumu un pilsētu šarmu var iepazīt pārgājienos, katrā gadalaikā atklājot citas ainavas, kā arī apciemojot vietējos tūrisma objektus, kur paši saimnieki iepazīstina ar savu lolojumu. 


Andis Artmanis – publikāciju autors, ceļvežu sastādītājs, arī Rīgas gids, Latvijas profesionālo gidu asociācijas biedrs.

Dzīvoju Rīgā visu mūžu un uzskatu to par visskaistāko pilsētu pasaulē, kaut arī esmu redzējis diezgan daudz citu pilsētu. Savā mūžā esmu bijis gan zinātnieks ķīmiķis, gan arī apmēram 20 gadus strādājis finanšu sfērā, bet tagad beidzot varu darīt to, kas man patīk. Man sagādā patiesu prieku vadīt ekskursijas pa mūsu pilsētu un atklāt tās skaistākās vietas un apslēptos noslēpumus ieinteresētiem ceļotājiem no visas pasaules. Bet, protams, tā kā Latvija nav tikai Rīga, es labprāt iesaistījos Ceļveži.lv projektā, lai iepazīstinātu ceļotājus ar Latvijas skaistākajām un neparastākajām vietām, jo to taču ir tik daudz! Darbojoties šajā projektā, gribu lauzt stereotipu, ka “Latvijā jau nekā nav”, un parādīt, ka mums ir viss, jāprot tikai to saskatīt!


Ineta Helvigaceļvežu sastādītāja, arī tūrisma kompānijas Jurmalatour īpašniece, ekskursiju vadītāja.  

Jau vairākus gadu desmitus darbojos tūrisma jomā, vadot ekskursijas un organizējot braucienus, iepazīstinot tūristus ar skaistākajām vietām Latvijā un Baltijā. Veidoju tūrisma maršrutus Latvijas iedzīvotājiem un ārvalstu tūristiem, ļaujot nesteidzīgi izbaudīt skaisto Latvijas dabu, vēsturi, kultūru, mākslu un gastronomiju, iepazīstinot ar Latvijā dzīvojošo cilvēku ikdienas dzīvi un darba prasmi, kā arī svētkiem un bagāto folkloras mantojumu. Esmu jūrmalniece vairākās paaudzēs, un arī šobrīd dzīvoju Jūrmalā.


Aija Spura – ceļvežu sastādītāja un redaktore, arī gide pēc aicinājuma. 

To, ka mana sirdslieta ir tūrisms, sapratu tikai pēc daudzveidīgās dažādu darbu pieredzes. Pirmā iepazīšanās ar gida darbu man bija Vecrīgā, bet tagad jau manas ekskursijas aptvērušas visu Rīgu no Grīziņkalna līdz Āgenskalnam un no Rīgas parkiem līdz kapsētām. Pati nāku no Kurzemes, tādēļ vienmēr priecājos par iespēju parādīt mūsu Dievzemīti arī tūristiem. Laika gaitā aizvien paplašinājusies manis vadīto ekskursiju ģeogrāfija: Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Horvātija un, protams, Latvija. Jūtos savā vietā, jo man patīk gan ceļot pašai, gan dalīties savā pieredzē un zināšanās ar citiem. Un kas gan var būt interesantāks kā izzināt šo pasauli, kas ir pilna pārsteigumu un dažādības! Vispatīkamāk ir doties ceļojumā kopā ar domubiedriem, un tādus es saredzu Ceļveži.lv komandā.


Sarmīte Krieva – ceļvežu sastādītāja, arī Impro Ceļojumi tūrisma grupu vadītāja kopš 2005. gada.

Vadu ekskursijas uz vairāk nekā 20 valstīm. Esmu Polijas fane, tādēļ sarunvalodas līmenī esmu apguvusi poļu valodu. Otra mīlestība ir dabas maršruti, jo īpaši kalni un trekings. 

 

 


Ēriks Jansons – programmētājs, arī pedagogs, mājaslapu un digitālā satura izstrādātājs. 

Ar mājaslapu un digitālā satura izstrādi nodarbojos jau vairāk nekā desmit gadus. Ikdienā darbojos Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kur pasniedzu dažādus IT priekšmetus. Kad Paulis pirmo reizi vērsās ar ideju par Ceļveži.lv projekta izveidi, noticēju un ieliku pirmos pamatus mājaslapas attīstībā.

 


Ilmārs Mednis – IT sistēmu administrators, programmētājs, arī Impro Ceļojumi grupu vadītājs.

Bērnību pavadīju Vidzemes ziemeļos, pie pašas Igaunijas robežas, tāpēc man izveidojusies tāda īpaša saikne ar mūsu ziemeļu kaimiņiem. Arī brīvi runāju igauņu “mēlē”. Pēc izglītības esmu dzelzceļnieks un esmu strādājis par mašīnista palīgu. Tai pat laikā visu mūžu esmu bijis IT jomas cilvēks. No 2008. gada maija esmu darbojies kā “Impro ceļojumi” grupas vadītājs. Mani mīļākie “virzieni” viennozīmīgi ir Polija un Itālija, it īpaši Toskāna, bet pēdējos gados esmu izveidojies arī par sava veida arābu speciālistu. Daudz viesojos Emirātos, Omānā, Irānā u.c. arābu pasaules valstīs.