LATVIJA: Kurzeme: Liepājas šoseja (A9): (RĪGA) – “Lāču” maiznīca – (SALDUS) – Skrunda – Kalvenes Zoo – Durbe – Grobiņa – (LIEPĀJA)

Latvija => Kurzeme => Ceļvedis pa maršrutu: (RĪGA) – Piņķi – Babītes ezers – “Lāču” maizes ceptuveZiemassvētku kauju piemiņas vietas – Zebrus ezers – Brocēni – (SALDUS) – “Airītes” – Skrunda – Kalvenes ZooDurbeGrobiņa – (LIEPĀJA)

Ceļvedis publicēts: 17.02.2017., versija: 27.04.2018., rediģēts: 12.12.2019.
Ceļveža apjoms: 36 lpp., faila lielums: 1,6 Mb

Šeit pieejama ceļveža iestrāde. Aicinām atbalstīt pilnvērtīga ceļveža sastādīšanu!  

Ceļš A9: Rīga-Liepāja. “Lāču” maizes ceptuve piedāvā ekskursiju ar degustāciju, kā arī iespēju pašiem izcept savu maizes kukuli, Ziemassvētku kauju piemiņas vietas – Ložmetējkalns ar skatu torni, Ziemassvētku kauju muzejs “Mangaļu” mājās un ierakumi atgādina par Pirmā pasaules kara trauksmainajiem notikumiem un Latviešu strēlnieku varonību. Var aizbraukt līdz Zebrus ezeram, kas ir lielākais un skaistākais ezers apvidū. Brocēnos pa kreisi redz Cieceres ezeru. Var iegriezties izstaigāt SALDUS pilsētu, tad doties uz vietu, kur gājis bojā Latvijas armijas pulkvedis Oskars Kalpaks – šeit mājās “Airītes” viņam ierīkots muzejs. Skrundā skatāma luterāņu baznīca, bet netālu no tās pamestā kādreizējā padomju armijas pilsētiņa – “spoku pilsēta”. Kalvenes zoodārzā “Cīruļ” mūs gaida kulani, zilās govis, plēsīgie putni, lāči, lūši, Vjetnamas cūciņas un arī vilki. Durbē – baznīca, pilsdrupas, ezers. Pirms Grobiņas redzams vesels pulks vēja ģeneratoru. Pašā Grobiņā Zentas Mauriņas muzejs. Maršruts noslēdzas LIEPĀJĀ.

Karte: https://goo.gl/maps/nV3jpuy5F222

MARŠRUTS:

No RĪGAS dodamies pa Liepājas šoseju (A9). Redzams Piņķu baznīcas tornis. Netālu no ceļa Babītes ezers. Aiz Trenčiem “Lāču” maizes ceptuve, netālu Zie­massvētku kauju piemiņas vietas, kur Ložmetējkalnā uzstādīts skatu tornis. Aiz tilta pār Lielupi pa kreisi aiziet ceļš uz Kalnciemu. Braucam cauri Pienavai, Anneniekiem un Kaķeniekiem. Dažus km no Bikstiem (pa kreisi) atrodas Zebrus ezers. Brocēnos betona rūpnīca un garais šaurais Cieceres ezers. Pa kreisi paliek SALDUS (par to atsevišķā ceļvedī). Pulkveža O.Kalpaka piemiņas vieta “Airītes”. Skrunda reiz bija slavena ar lokatoru, tagad – ar ‘spoku pilsētu’. Netālu aiz Kalvenes – Zvēru dārzs, tālāk – Latvijas mazākā pilsēta Durbe ar pilsdrupām un senu baznīcu. Pirms Liepājas Grobiņa. Arī te ir pilsdrupas, tāpat arī Zentas Mauriņas muzejs. Maršruts noslēdzas LIEPĀJĀ.

Lejupielādēt ceļvedi (iestrādi) PDF formātā

Saistītie ceļveži:

  • Lancenieki – Lestene – Jaunpils – Remte – Kurzemes cietokšņa muzejs – Vāne – (KULDĪGA)
  • SALDUS
  • Saldus-Ventspils ceļš: (SALDUS) – Druva – Novadnieki – (KULDĪGA) – Ķimale – Zlēkas – Piltene – (VENTSPILS)
  • (Skrunda) – Kazdanga – AIZPUTE – Apriķi – (Pāvilosta)
  • LIEPĀJA
  • Jūras piekraste: (LIEPĀJA) – Bernāti – Nīca – Pape – Rucava
  • (Grobiņa) – Priekule – Vaiņode – Embūte – Nīgrande – Ezere